Takmer presne dva roky po vydaní albumu Labyrint prichádza skupina Peter Bič Project s novým albumom s názvom Hlava. Podľa členov kapely s ním opäť prekročila hranice svojej doterajšej tvorby a je pestrý nielen hudobne, ale aj textami, na ktorých sa podieľali Vlado Krausz a Michal Mifkovič. Spolu s albumom dnes vychádza aj nový videoklip.

"Album Hlava sme nahrávali priebežne dva roky a keďže nás netlačil čas, mohli sme sa s piesňami krásne vyhrať, pozvať si do štúdia rôznych hostí a každej piesni sa poriadne venovať. Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia, keď sa po jeho vypočutí vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len dva-tri single," hovorí Peter Bič, ktorý je v kapele hlavným autorom hudby.

Na niektorých piesňach sa spolu s ním autorsky podieľala speváčka Viktória Vargová. "Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova," dodáva Viktória.

Spolu s vydaním albumu má dnes premiéru aj videoklip k titulnej piesni Hlava s textom Michala Mifkoviča, o ktorý sa postarali režisér a fotograf Jaroslav "Jaris" Vaľko a Sandra Urbančíková alias Eniesa. Klip sa nakrúcal v Ateliéri FAC Prešov u Stana Mihalíka a okrem členov skupiny v nej (bez hlavy) účinkujú Marek Namešpetra, Zuzana Rázusová a pes Ozzy.


Skladby preverené časom aj koncertmi

Veľkú časť albumu Hlava kapela nahrala začiatkom roka v štúdiu Birdland v Považskej Teplej. Väčšina piesní tak vznikala v spoločnej tvorivej atmosfére. Ku kvalitnému výsledku však prispelo i to, že skupina mala na všetko dostatok času a skladbám sa venovala počas dlhšieho obdobia.

Práce na albume pokračovali aj v prestávkach medzi koncertmi letného turné a jesennými vystúpeniami v rámci Labyrint Tour, ktoré boli presunuté z roka 2020. "Mali sme tak možnosť zistiť, ako fungujú naše nové skladby na našich poslucháčov. Na albume Hlava sú aj skladby Máj a Všetko bude fajn, ktoré už vyšli skôr. Musím povedať, že ma veľmi potešilo, keď som videl, že ich poznajú a že ich bavia," hovorí Peter Bič.

Album Hlava vychádza 12. novembra vychádza na CD a tiež na všetkých streamovacích platformách.


Zoznam skladieb na albume Hlava:

1. Priznanie
2. Dúha
3. Všetko bude fajn
4. Hornád
5. Máj
6. Hlava
7. Chalúpka
8. Sekera
9. Krajina
10. Môj deň
11. Na život a na smrť
12. Zákon
13. Tam za tou bránou
14. Buď, naveky buď
15. Ktovie
16. Priznanie II. 

Vypočujte si celý album na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Dominika Kentošová

Súvisiaci interpreti: Peter Bič Project