Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový klip kapely Says vás prevedie obrátenou pyramídou Slovenského rozhlasu

Nový klip kapely Says vás prevedie obrátenou pyramídou Slovenského rozhlasu

13.02.2018 - 17:00 | redakcia

Mladá slovenská indie-rocková skupina Says dokončila práce na debutovom albume Recollection, ktorého príchod avizuje pilotným singlom Peak. K úvodnému počinu natočili hudobníci počas dvoch víkendov videoklip v budove pyramídy Slovenského rozhlasu. Album kapela predstaví v apríli tohto roka.


"Pieseň Peak je paradoxne najmladšou skladbou z albumu - vznikla iba pár dní pred nahrávaním v LVGNC Studios. Je to pre mňa významovo dôležitá skladba, a tak sme vizuál klipu vyberali veľmi citlivo. Stvárňuje človeka, ktorý uviazol v príbehu z minulosti a aj napriek hlasom zo svojho okolia sa nevie vymaniť spod istej ilúzie a navrátiť tak svoj svet do pôvodného stavu. Priestory obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu nám ponúkli dokonalé prostredie, ktoré ešte zvýraznilo posolstvo skladby," uvádza líder kapely Dominik Kitko.

Samotný videoklip je skvelým vizuálnym sprievodcom ikonickej stavby, ktorá bola uznaná za národnú kultúrnu pamiatku. "Sme veľmi vďační, že nám RTVS poskytla priestory na natáčanie, ich prístup bol úžasný. Chceli sme skladbe dodať jedinečný vizuál, čo nám pyramída dokonale umožnila. Videoklip presakuje tajomnou atmosférou, o čo sa zaslúžila aj Ria Valovičová, ktorá v ňom stvárňuje postavu mysterióznej ženy," dodal Dominik.

Videoklip má na svedomí talentovaná Barbora Vaculová, ktorá je zodpovedná napríklad aj za vizuálne stvárnenie albumu Pustvopol od Kataríny Málikovej. Zákutiami majestátnej budovy sprevádzala kapelu a tvorcov Edita Nevrlá.


Says majú na svojom konte EP Violation Of z roku 2016 a naposledy o sebe dala vedieť pred rokom singlom Memories. Debutový album Recollection vyjde v apríli a kapela po jeho vydaní plánuje turné po kluboch v Čechách a na Slovensku.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili. Novinky kapely Says môžete sledovať na www.facebook.com/saysofficial a www.instagram.com/says_music.

Foto: Barbora Vaculová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti