Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Kendrick Lamar, Kygo, Mumford & Sons a Lana Del Rey. To sú mená siedmich tohtoročných headlinerov jednotlivých dní slávneho budapeštianskeho festivalu. Spolu s hviezdnou americkou speváčkou dnes do programu 26. ročníka Szigetu pribudlo aj ďalších desať mien.

Kráľovná melancholického popu, ako býva Lana Del Rey často nazývaná, na Szigete vystúpi v piatok 10. augusta. 32-ročná speváčka je známa svojím charakteristickým zastretým hlasom a skladbami pripomínajúcimi americkú popkultúru 50. a 60. rokov.

Medzi jej prvé hity patria skladby Video Games či Blue Jeans, ktorých DIY klipy z nej spravili najskôr internetovú senzáciu. Jej tvorba sa však rýchlo začala k fanúšikom dostávať aj cez tradičné médiá a dnes patrí medzi najväčšie ikony súčasného popu. Aktuálne má na konte už päť úspešných a oceňovaných štúdiových albumov. Zatiaľ najnovší s názvom Lust for Life vyšiel minulý rok. 

Prečítajte si: Musíš ma milovať! Vypočujte si, ako znie Lana Del Rey v úlohe Evity Perón


Spolu s Lanou Del Rey dnes do programu pribudli aj BØRNS, Asaf Avidan, Don Diablo, Aurora, Unknown Mortal Orchestra, ZHU, Tujamo, Damian Lazarus & the Ancient Moons, Jan Blomqvist & band a SG Lewis.

Medzi skôr potvrdenými menami festivalu, ktorý sa bude konať od 8. do 15. augusta, sú okrem vyššie spomenutých headlinerov aj ďalšie hviezdy medzinárodnej hudobnej scény ako Liam Gallagher, Shawn Mendes, Bastille, Lykke Li, Stormzy, Parov Stelar, The Kooks,, The Kooks alebo The War on Drugs hovorí jednoznačne. V predaji sú nielen sedem, päť a trojdňové permanentky, ale aj jednodňové vstupenky, ktorých aktuálna cena je 70 eur. Rozpis programu podľa jednotlivých dní nájdete na oficiálnej slovenskej stránke festivalu szigetfestival.sk.

Sziget každoročne prináša stovky koncertov na desiatkach pódií a navštívi ho viac ako 450-tisíc fanúšikov z celého sveta. Nie nadarmo sa mu hovorí aj "kontinentálne Glastonbury" a pravidelne získava európske festivalové ceny.  Za rok 2017 to bola cena v kategórii najlepší line-up.

Pozrite si oficiálne aftermovie zo Szigetu 2017:

 
Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová, PR manažérka festivalu Sziget pre Slovensko. Viac sa dozviete na stránkach szigetfestival.sk a www.facebook.com/szigetSK.