Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Ronie vzdala v novej pesničke hold speváckej ikone Aaliyah

VIDEO: Ronie vzdala v novej pesničke hold speváckej ikone Aaliyah

Ronie, videoklip Aaliyah
Zdroj: Illuminate
13.11.2022 - 12:00 | redakcia

Speváčka Ronie sa chce vo svojej tvorbe preniesť do éry "dvetisíckok". Inšpirovaná svojimi idolmi z tohto obdobia intenzívne pracuje na novom albume, ktorý vyjde začiatkom budúceho roka. Teraz z neho predstavuje singel Aaliyah, venovaný jej speváckemu idolu."Aaliyah bola pre mňa vždy ikona. Po hudobnej stránke som bola vždy viac poppy a počúvala tie mainstreamovejšie speváčky. No Aaliyah bola pre mňa obrovská fashion ikona, ktorá dodnes ako je vidieť aj na mojom štýle, že ma veľmi inšpirovala, milovala som jej vyžarovanie a ako bola ženská, no pritom v obrovských handrách a ako bola sebavedomá, drsná a jemná zároveň. Preto sa v texte objavilo aj jej meno ako prirovnanie k niečomu dokonalému "hýbem sa jak Aaliyah", keďže jej tance v klipoch boli legendárne. Je to metafora na celú jej osobu. A preto sa aj pesnička pomenovala po nej," ozrejmuje svoju inšpiráciu k skladbe Ronie.

Videoklip vznikol od Illuminate Production, pod taktovkou Martina Miku. Hudobnú produkciu zastrešili dvatritridva, nová značka troch slovenských hudobných producentov - Martina Maxa Šrámeka, Mateja Mikloša a Adriana Líšku, ktorá pôvodne vznikla ako songwrittingová spolupráca producentov s novými a aj etablovanými menami na slovenskej scéne. Nový track Aaliyah vznikol tak v Littlebeat studio s producentom Martinom Maxom Šrámekom a Matejom Miklošom, ten sa podieľal aj na finálnom mixe, kde master už len dotvoril Miroslav Chyška.


Sprievodné linky pomáhala dotvoriť kamáratka a speváčka Erika Rein a samotný text ku skladbe napísala Ronie. "Hlavná myšlienka songu je v skratke ženská sila! Celý text rozpráva o žene, ktorá si prešla vzťahom, kde ju partner previedol citovým peklom až na úplne dno, ako sa z neho dostala našla svoju vnútornú ženskú energiu a je hrdá na to, kým sa stala. A muž ktorý jej nebol schopný dať nič by dal dnes všetko za to aby bol s ňou. Nazvime to jednoducho karma," opisuje námet klipu speváčka.

Okrem nových skladieb, ktoré aj podľa zhliadnutí majú u fanúšikov úspech, pripravuje Ronie aj svoj prvý album, ktorý vyjde už na jar 2023. "Cítila som, že chcem robiť niečo, čo mi je veľmi blízke. Hudba, ktorá bola aktuálna ma moc neoslovila, a tak prišiel nápad urobiť niečo nostalgické, ale v novom šate. Stále som chcela robiť také pesničky ako moje obľúbené speváčky z detstva a teenage rokov. Tak sme sa rozhodli ísť týmto smerom a začali tvoriť album v duchu 2000´s. Presne pre ľudí ako som ja, ktorí si chcú pripomenúť detstvo a dospievanie alebo priniesť mladším generáciám to, čo formovalo mňa a teda aj ľudí z mojej generácie. Tento album teda bude prierez mojím životom a rokmi 2000 od skorších až po neskoršie 2000 roky," uzatvára Ronie.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Jana Trellová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti