Skupina Jeno's Brothers nedávno vydala nový album Colours a teraz z neho ponúka druhý singel aj s videoklipom. Pri novinke If You Try pritom hudobníci z Humenného zvažovali, že ju na platňu nezaradia. Pri jej nahrávaní v štúdiu napokon dali viac priestoru svojej sestre Monike Jeňovej, ktorá jej vdýchla nový rozmer a všetko do seba pekne zapadlo.

Vznikla tak netradičná skladba s veľmi pohodovou a uvoľnenou atmosférou. "Neboli sme si istí, či to bude fungovať, ale až keď Monika nahrala v štúdiu spevy, vtedy sa to celé spríjemnilo, text aj samotná pesnička, a povedali sme si, že super, teraz je to dobré," spomína na prácu v štúdiu spevák Lukáš Jeňo.

Jeno's Brothers robia veselú, tanečnú, funky muziku, a tak sa novinka If You Try výrazne líši od ich produkcie. Priznávajú to aj samotní hudobníci. "Ide o našu 'najlajtovejšiu' pesničku. Chceli sme pohodovú, popovú skladbu a zámerne sa vyhnúť funky." Tým, že bratia Jeňovci pristúpili na menší experiment, vznikol priestor aj pre ich mladšiu sestru Moniku, ktorá v pesničke spieva oveľa viac ako na predošlých nahrávkach. "Pesnička vznikla na gitarovom riffe, ktorý sa po celý čas opakuje. Páčiť sa nám to začalo, až keď Monika naspievala svoje party. Tejto pesničke to naozaj svedčí a tešia nás pozitívne ohlasy."

Mysleli pri ňu aj pri tvorbe názvu skupiny

Monika Jeňová bola doteraz klávesáčkou a vokalistkou skupiny, nová úloha ju potešila viac, než by sa mohlo zdať. "Bolo to nečakané, ale priznám sa, že som stále mala sen naspievať raz celú pesničku. Táto skladba má svoje čaro. Pokojné, pozitívne, niečo iné, ako sme doposiaľ chceli s hudbou Jeno's Brothers povedať. Odkláňa sa od nášho typického tanečného štýlu a sústredí sa na myšlienku skladby, jej význam a jej precítenie."  

Talentovaná hudobníčka má svoje pevné miesto v kapele a jej bratia na to mysleli už pri vzniku názvu kapely. Jeno's Brothers totiž môžete preložiť ako "bratia Jeňovci", ale zároveň aj ako "Jeňovej bratia". Druhý singel z albumu Colours, ktorý opäť otextoval Robo Haško, predstavuje kapela aj prostredníctvom pocitového videoklipu. Predstavila v ňom jednotlivých členov. Natáčalo sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom a o vznik sa postaral Aďo Jenčo z Cube Art Pictures.

 
Album Colours, ktorý skupina pokrstila na Štefana v rodnom Humennom, predstavia Jeno's Brothers na sérii koncertov počas celého roka. V marci ich odohrajú štyri.

Najbližšie koncerty skupiny:  

21. 3. - Banská Bystrica, Jazz Klub 12
22. 3. - Žilina, Klub Kolečko + Blue Beat + Quepaso
24. 3. - Košice, Kulturpark + King Shaolin + The Parentals
25. 3. - Prešov, Wave + King Shaolin + Komajota

Hudba.sk informoval za skupinu Jeno's Brothers PR manažér Edo Kopček.  

Foto: Maruška Jeňová