Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová sa vracia na Slovensko s úspešným programom Na Radosti

Aneta Langerová sa vracia na Slovensko s úspešným programom Na Radosti

14.03.2019 - 11:00 | redakcia

Od vydania albumu Na Radosti Anety Langerovej ubehli už 4 roky, no jej koncerty s rovnomenným programom sú stále žiadané a vypredáva sály. Už túto jar poteší fanúšikov aj na Slovensku, keď sa 9. apríla predstaví v Pezinku, 11. apríla vo Zvolene a 12. apríla v Čadci. Na všetkých troch koncertoch bude Anetu Langerovú sprevádzať kapela a sláčikové trio.


V roku 2014 Aneta Langerová rozkvitla. Ako žena i ako umelkyňa, keď vydala album Na Radosti. Nahrávka zaznamenala veľký komerčný úspech, keď jej stačili necelé tri mesiace a kamenné predajne hlásili, že titul je vypredaný. Vo februári 2015 Aneta vyrazila na turné Na Radosti 2015 a odvtedy sú jej koncertyv Čechách i na Slovensku už 4 roky vypredané.

Fanúšikovia si koncertnú šou, inšpirovanú úspešným projektom Na Radosti stále žiadajú, preto s ňou Aneta koncertuje dodnes a svoje živé vystúpenia postupne obmieňa a priebežne dopĺňa o nové skladby. "Koncerty sú pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu vidieť. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom," opisuje atmosféru svojich koncertov Aneta.  

Pre veľký úspech projektu Na Radosti Aneta vydala rovnomenný album aj vo forme vinylovej platne a 22. septembra 2017 vydala dvojdiskovú kolekciu live CD a DVD Na Vlně radosti- záznam koncertu v pražskom Fóre Karlín, ktorým na konci roka 2016 oslávila dva roky Na Radosti.   


O odvahe nájsť vlastnú cestu

Album obsahuje 12 autorských piesní. Ich ústrednou témou sú dievčatá a ženy, ktoré spája nielen čistota a krehkosť, ale i odvaha nájsť si vlastnú cestu. "Na albume nájdete zmierenie, nádej, iróniu osudu, smútok i radosti. Všetko je však v rovnováhe. Prijímať život s nadhľadom a pokorou osobne považujem za veľké umenie," dodáva Aneta.

Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala Aneta  dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na magickom mieste, obklopení hlbokými šumavskými lesmi, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti. "Na Radosti je miesto, kde sa zastavil čas a s ním i osudy ľudí, ktorí tam žili. To miesto sme si ihneď zamilovali, okúzlilo nás a vtiahlo do deja príbehov, ktoré chceme rozprávať," prezrádza speváčka.

Pre celkový zvuk albumu sú charakteristické unikátne "podomácky" vytvorené zvukové sample – prázdny hrnček od kávy s lyžičkou, zvuky tela, praskanie ohňa v krbe či zvuky šumavského lesa. Album bol nahrávaný v Studiu Faust Records a sláčiky v hudobnom štúdiu České televize.  


Úspech projektu Na Radosti priniesol Anete niekoľko prestížnych hudobných ocenení. V roku 2014 získala za album Na Radosti štyri sošky Akadémie populárnej hudby – Ceny Anděl a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a taktiež ocenenie speváčka roka v ankete Žebřík.  

V historickom filme 8 hláv šialenstva, ktorý mal premiéru 12.októbra 2017, stvárnila Aneta Langerová hlavnú úlohu ruskej poetky Anny Barkovovej. V septembri 2018 sa hudobne podieľala na vydaní audioknihy britského spisovateľa Fynna "Pane Bůh, tady Anna", ktorú nahovorila Bára Hrzánová.     

Slovenské jarné turné Anety Langerovej

 9. 4. 2019 –   Pezinok, Dom kultúry
11. 4. 2019 – Zvolen, Dom kultúry Podborová
12. 4. 2019 – Čadca, Dom kultúry


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Adriana Čahojová zo Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili. 


Foto: Helena Tkadlčíková


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti