Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Hviezdnych nociach zahrajú Noisecut, Katarzia, Davová psychóza či Catastrofy

Na Hviezdnych nociach zahrajú Noisecut, Katarzia, Davová psychóza či Catastrofy

14.06.2019 - 11:00 | redakcia

Už po piatykrát bude jedným z hlavných lákadiel multižánrového festivalu Hviezdne noci v Bytči jeho hudobný program. Aj tento rok to bude bohatý štvordňový maratón slovenskej ale aj českej hudobnej scény, ktorý je akousi "žatvou" toho najčerstvejšieho a zároveň najzaujímavejšieho na poli rôznych žánrov.


Z kategórie "legiend" tento rok vystúpia dve skutočné lahôdky. Prvou z nich bude kultová punk-rocková formácia Davová psychóza, ktorá brázdi Slovensko už tri desaťročia. V súčasnosti koncertuje len zriedkavo, a preto bude jej koncert v Bytči výnimočný. Ako druhá sa predstaví kapela Noisecut, ktorá sa vrátila na scénu vo výbornej forme so speváčkou Norou Ibsenovou.

Festival Hviezdne noci sa bude konať od 15. do 18. augusta (štvrtok-nedeľa) v meste Bytča. Lístky si môžete už teraz v zvýhodnenej cene kúpiť v sieti Predpredaj.sk

Mladá krv domácej scény

Medzi rovnako zvučné, avšak omnoho mladšie mená patria Katarzia a Catastrofy. Katarzia sa predstaví so svojou multimediálnou šou Antigona vyprodukovanou spolu s Pjonim, ktorá žne obrovské úspechy nielen doma, ale aj v zahraničí. Catastrofy sú zas fenomén na slovenskej metalovej scéne, kde platia za top koncertnú kapelu produkujúcu rýchle, tvrdé, nekompromisné a textársky odvážne skladby.  

Veľký balík na festivale budú predstavovať viac či menej známe mená rôznych žánrov z alternatívnej scény. Predstavia sa najvýraznejší zástupcovia "mladej krvi" ako aktuálni víťazi ceny Radio_Head Awards v kategórii Objav roka Don't Trust Butterflies, indie-folkový supertalent Blanch, kontroverzný raper Fobia Kid a jeho zbesilá crew Galaxia Y, bezkonkurenčná synthy-popová formácia Gladia Moony.

Svoj festivalový debut si odbijú ambiciózni indie-popoví Bratislavčania Sam Handwich. Zastúpenie úplných nováčikov doplnia alternatívne rockové skupiny Family Friend a The Sages. Špeciálne postavenie má Ankramu, čo je síce relatívne nová kapela, ale je plná skúsených hudobníkov s vyzretým autorským rukopisom, inšpirovaným okrem iných aj velikánom slovenskej hudby Dežom Ursinym.


Bad Karma Boy aj konceptuálny Džumelec

Už známejšie mená zastúpi rozbehnutá indie-popová partička Bad Karma Boy, žánrový chameleón Gonsofus, žilinskí indie-rockeri Dave Brannigan, košická ženská rocková kapela Business Mermaid, či Prešovčania No Brake. Program dochutí indie-folkový konceptuálny umelec Džumelec. O nočnú zábavu sa postarajú producenti ako Blame Your Genes, ktorý je jedným z najrýchlejšie stúpajúcich mien medzi slovenskými dídžejmi, či Emonoizboys. Ich dynamický party set navyše doplní jedinečná videomappingová projekcia.  

Pomerne veľký bude aj balík zahraničných kapiel. Excentrický český hudobník Lazer Viking sa predstaví s celou kapelou a pesničkami z nového albumu. Z Čiech sa predstaví ešte dravá indie-rocková parta Ghost of You, ktorá má za sebou už hrania na všetkých veľkých česko-slovenských festivaloch.


Hneď na úvod Hviezdnych nocí rozhýbu publikum rumunský Karpov not Kasparov - po celej Európe hrajúca alternatívna elektronická formácia s jedinečným štýlom. Tento balík uzavrie indie-popová kapela Belau z Maďarska, ktorej snové groovy rozozvučia outdoorový stage Pod lipkami.  

Čaro festivalu je postavené na mixe veľkých a uplne neznámych mien. Svoje zastúpenie budú mať ako každý rok aj lokálne kapely z Považia. Bytču budú reprezentovať tradične skate-punkový Bokom Okolky, po prvýkrát vystúpi mladá black-metalová kapela Sorgoth. K ním sa pridajú grunge-rockoví Púchovčania Take Away, či folkové duo Peter Kulich a Michal Komorovský zo Žiliny.  

Bodkou za celým maratónom bude v nedeľu speváčka Michaela Husárová alias M.U.S., ktorá pochádza z Bytče, no aktuálne patrí medzi veľké spevácke objavy a pôsobí v Bratislave. Predstaví sa so svojou kapelou a jej autorskými pesničkami v štýle R&B a neo soul.  

Vstupenky:  


Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov PR manažérka Barbara Nováková. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Jakub Michel


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti