Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Cmorik experimentuje. Vypočujte si príjemný výsledok novej spolupráce

Peter Cmorik experimentuje. Vypočujte si príjemný výsledok novej spolupráce

14.07.2017 - 10:00 | redakcia

Slovenský spevák Peter Cmorik nahral pesničku s gitaristom Marekom Wolfom. Nový projekt nesie značku Cmorik & Wolf a spája žánrové prvky viacerých hudobných svetov. Kým Cmorika verejnosť vníma ako interpreta piesní popového charakteru, Wolf je osobitý gitarista rešpektovaný na českej a slovenskej bluesovej scéne.


"Spolupráca s Marekom je pre mňa príležitosťou pustiť sa do iných hudobných vôd. Zaujímavé je pre mňa najmä to, že každý máme iné hudobné cítenie a výsledok sa potom spravidla vymyká zažitému žánrovému rámcu. Sú to veľmi melodické veci, zaujímavé harmonické spoje... A to ma baví," hovorí Peter Cmorik o novom projekte i nahrávke Druhé leto.

"Vždy som bol veľkým fanúšikom Peťovho hlasu, už odkedy som ho počul prvýkrát v speváckej súťaži. Druhé leto som v skutočnosti napísal preňho dúfajúc, že niekedy v budúcnosti by sa skladba mohla nahrať. Desať rokov som ju mal odloženú v stole, kým dozrel čas na to, aby som sa mu ozval. Našťastie sa mu pesnička páčila, pridal svoje hudobné nápady a v marci tohto roku sme sa ocitli v štúdiu," dodáva Marek Wolf.


Ďalšie skladby predstavia na jeseň naživo

Spojenie špičkového bluesového gitaristu a popového speváka prinieslo vznik plodného tvorivého tandemu. Značka Cmorik &
Wolf
 sľubuje pôvodné autorské pesničky, ktorých ambíciou má byť zaujať predovšetkým poslucháčov preferujúcich skôr alternatívnu hudbu s prímesou rocku, folku a world music.

Hlavné ingrediencie prvého singla z dielne Cmorik & Wolf sú Petrov charakteristický silný vokálny prejav, Marekove distingvované gitary a orientálne prvky, ktoré do nahrávky vniesol charizmatický bubeník Igor "Ajdži" Sabo. Dvojica Peter Cmorik a Marek Wolf po odpremiérovaní singla pokračuje v práci. Spoločný materiál plánuje koncertne odprezentovať 29. septembra v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Text: Peter Lehotský
Foto: Pavol Laco


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti