Hlavná stránka

>

Správy

>

Pozrite si, ako sa raper Akalaky a Celeste Buckingham stratili v Tokiu

Pozrite si, ako sa raper Akalaky a Celeste Buckingham stratili v Tokiu

14.12.2017 - 14:30 | redakcia

Speváčka Celeste Buckingham a mladý rapper Ľubomír Glasa alias Akalaky pokrstili v stredu večer v jednom z bratislavských nákupných centier za prítomnosti zástupcov médií a svojich hudobných kolegov videoklip k Akalakyho prvému sólovému singlu s názvom Tokyo.


Skladba Tokyo vznikla v štúdiu Littlebeat v spolupráci s producentom Martinom "Maxom" Šrámekom. Akalaky podľa vlastných slov už od začiatku vedel, že na featuring do skladby osloví práve Celeste Buckingham. "Je to pesnička o vzťahu, takže som do nej chcel ženu. A Celeste rešpektujem najviac zo slovenských speváčok, takže to pre mňa bola jasná voľba," povedal Akalaky počas slávnostného večera.

Namiesto práce Tokio

Projekt vznikal zhruba trištvrte roka. "Začal som niekedy v apríli, sedel som v robote a zistil som, že tam vlastne nechcem viacej sedieť. Tak som zavolal Maxovi a poprosil som ho o nejaký čas v štúdiu a či by sa nepostaral aj o produkciu pesničky. No a pár mesiacov na to sme sa so Celeste zobúdzali v Tokiu pri výrobe klipu," priblížil rapper.

Buckingham sa rozhodla na novinke participovať už po prvom počutí. "Oslovil ma Martin Šrámek, či by som si neprišla do štúdia vypočuť tú vec. Spočiatku som nemala žiadne očakávania, nevedela som, do čoho idem, no keď mi to pustil, veľmi ma tá pesnička zaujala. Vždy robím veci preto, že ma to nejakým spôsobom zaujme a dotkne sa ma to. Keď to na mňa má nejaký emocionálny vplyv. Cítila som v tej skladbe úprimnosť a páčila sa mi aj produkčná robota," priblížila 22-ročná speváčka.


"Spočiatku sme riešili len featuring, no pár týždňov na to mi volalo neznáme číslo. Bol to Laky, vtedy sme sa dohodli na stretnutí, na ktorom navrhol, že keď už spievame o Tokiu a o tom, ako sme v ňom stratení, tak sa tam teda poďme stratiť aj naozaj," poznamenala pobavene. Na nový videoklip, o ktorý sa režijne postaral český režisér Jiří Marshal, si Akalaky a Buckingham pripili koňakom spolu so Celestinou sestrou Carmel, jej manažérom Lumirom Matim, kolegom Majkom Spiritom a ďalšími.

Akalaky, vlastným menom Ľubomír Glasa, je 24-ročný umelec z Bratislavy. Aktívne tvorí od 15-tich rokov. Svoju hudobnú premiéru zažil v roku 2009 ako člen v súčasnosti už neexistujúcej hip-hopovej formácie PNS (Priorita Nevzdávať sa), ktorú tvoril spoločne s raperom Uwe. V roku 2017 sa rozhodol po dlhej pauze pre sólovú umeleckú dráhu a pre produkciu svojho debutového sólo singla Tokyo si vybral renomované štúdio Littlebeat. Aktuálne študuje marketing a pripravuje nové single, ktoré predstaví na jar 2018. 

Zdroj: SITA
Foto: Screenshot / Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti