Hlavná stránka

>

Správy

>

Valentínsky víkend: Pozrite si tri ženské pohľady na lásku

Valentínsky víkend: Pozrite si tri ženské pohľady na lásku

15.02.2015 - 12:00 | Marek Majzon

Tento týždeň nebol výnimočný len vrcholiacim napätím pred premiérou filmu 50 odtieňov sivej, ale aj blížiacim sa Dňom zaľúbených. Pár dní pred týmto populárnym sviatkom odpremiérovali tri známe speváčky svoje videoklipy, v ktorých približujú svoje navzájom rôzne pohľady na lásku.


Valentínsky týždeň priniesol okrem iného aj videoklipy Avril Lavigne, Jessie Ware či Taylor Swift. Kým prvá z nich prekvapila nečakanou vyzretosťou, druhá sa s láskou pohrala do istej miery umelecky, no a posledná menovaná napriek niekoľkým napísaným "rozchodovkám" zostáva verná svojím ideálom o tom pravom.

Pesničkárske ambície Avril Lavigne

Ak by ste čakali od speváčky s niekdajšou novinárskou prezývkou "punk-rockové kuriatko" ďalšiu Girlfriend alebo nebodaj Hello Kitty, budete prekvapení, čoho je schopná. Avril Lavigne sa tento raz naozaj zmenila na nepoznanie, našťastie len hudobne. Dva roky starú skladbu Give You What You Like z eponymného albumu tento mesiac vydala ako singel, nakoľko ju zapožičala tvorcom nového filmu Babysitter's Black Book. V príslušnom vizuále si manželka Chada Kroegera z Nickelback, ktorý je spoluautorom a producentom sklady, robí pohodlie a romantiku medzi niekoľkými sviečkami, zatiaľ čo ju pri speve sprevádza gitarista sediaci obďaleč. Tieto zábery striedajú ukážky z drámy, ktorá sa do kín dostane 21. februára. O videoklip sa postaral Robert Hales. Ten mal na starosti okrem iného aj najnovší videoklip skupiny Imagine Dragons.


Surreálne čakanie Jessie Ware

Náročnejšie poňala svoj "citový výlev" speváčka Jessie Ware. Tri a pol minútové video k singlu Champagne Kisses zo stále aktuálneho albumu Tough Love (2014) začína speváčkou v čakárni. V zábere vidieť prístroj na odoberanie lístkov určujúcich poradie aj displej zobrazujúci číslo aktuálne spracovávaného klienta. V inom obraze je speváčka doslova neúplná, pričom má telo od pása dole nahradené drevenými latami. V ďalších minútach ju vidieť s predĺženým krkom, roztečeným make-upom alebo spojenú so sebou dlhým vrkočom. Talentovaná Britka, ktorej posledná nahrávka figurovala aj v našom koncoročnom sumári najlepších albumov za rok 2014, chcela vďaka Christopherovi Sweeneymu (Lana Del Rey, Lily Allen) surrealistickou symbolikou vyjadriť náročný proces zamilovania sa.


Tradičná Taylor Swift

More, sex na pláži, jeden sa vidí v druhom - Taylor Swift ukázala svoje videnie lásky naozaj tradične a jej vlastne. Romantické štyri minúty k skladbe Style z komerčne úspešného a kritikmi vychváleného albumu 1989 ukazujú speváčku vzdávať hold vzťahu, ktorý má s modrookým vyšportovaným blondínom. Viac klišé by video režírované Kyleom Newmanom (Lana Del Rey) asi už nezvládlo, a práve preto je pre jej fanúšikov ideálnou valentínskou voľbou.


Autor: Marek Majzon
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti