Presne dva roky a jeden deň od začiatku vojenskej invázie na Ukrajinu sa v nedeľu 25. februára uskutoční tretí ročník Koncertu pre Ukrajinu, ktorý organizuje festival Pohoda spoločne s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS). Tento rok sa koncert bude konať na Primaciálnom námestí a v klube Fuga v Bratislave za účasti slovenských a ukrajinských umelcov.

Na Primaciálnom námestí vystúpi ukrajinská raperka Alyona Alyona, ktorá bude tento rok reprezentovať Ukrajinu na Eurovízii, synthpunkoví Berlin Manson a spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykoly Lysenka. Moderátorom koncertu na námestí bude Martin Staňo. Vo Fuge sa neskôr predstavia umelci, ktorí nedávno vystúpili na festivale Pohoda loves Ukraine v Kyjive – FVLCRVM, Karpatské chrbáty a Vydrapená Bužírka Punk System (VBPS), program uzavrie DJ Matwe.

Festival Pohoda a BKIS a chcú Koncertom pre Ukrajinu spolu so širokou verejnosťou vyjadriť solidaritu a spolupatričnosť, a zároveň podporiť ukrajinské umelkyne a umelcov, ktorí majú stále obmedzené možnosti vystupovať vo svojej rodnej krajine.

"Bude to silný koncert. Od klasiky fantastického zboru z Charkiva, ktorý má mimochodom v repertoári aj slovenské diela, cez energiou nabitý synthpunk kapely Berlin Manson po rap v podaní skvelej Alyony Alyony. Verím, že sa nás na námestí stretne čo najviac – je dôležité ukázať, že väčšina občanov a občianok na Slovensku má srdce na správnom mieste a nie je im ľahostajné utrpenie ľudí na vojnou sužovanej Ukrajine," hovorí za organizátorov šéf Pohody Michal Kaščák. 

Program na Primaciálnom námestí sa začne o 17:00 a vstup pre verejnosť bude voľný. Program v klube Fuga sa začne o 20:00 a pre obmedzenú kapacitu bude so vstupným. Výťažok z neho poputuje iniciatíve Music Saves UA, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom na Ukrajine.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo. Podujatie podporilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Facebook event

Redakciu Hudba.sk za festival Pohoda informoval PR manažér Jozef Hámorský. Správu sme upravili.