Hlavná stránka

>

Správy

>

Polemic zverejnil skladbu na aktuálnu spoločenskú tému: Na každého príde!

Polemic zverejnil skladbu na aktuálnu spoločenskú tému: Na každého príde!

15.03.2019 - 09:00 | redakcia

Početná a vždy pozitívne naladená skupina Polemic predstavuje novú pesničku, ktorá je z iného súdka ako sme u nich zvyknutí. Veselosť vymenili tentoraz za výpoveď, ktorá sa dokonale hodí k aktuálnem dianiu na Slovensku.


Stačí si prečítať čerstvé správy o Kočnerovi a Bašternákovi a slová "na každého príde, raz sa to prevalí, mlyny melú isto, aj keď pomaly" nemôžu byť trefnejšie. Polemic už pesničku hráva na svojich koncertoch, teraz dostala podobu lyric videa. Ešte viac tak vynikne text, v ktorom si hudobníci rozhodne neberú servítku pred ústa.

Expresívna výpoveď na tému oblbovania spoločnosti je iná ako ich známe hity, na ktoré tancujú už celé generácie poslucháčov a ktoré majú ľudia spojené s festivalmi, zábavou a pohodou. "Pesnička v nás dozrievala dlhšie, v podstate dva roky. Pritom by sme boli najradšej, ak by sme sa mali všetci radi, rešpektovali sa, ľudia by boli zodpovední a čestní. Lenže opak je pravdou a najčerstvejšie správy to len dokazujú," hovorí spevák Braňo Bajza.

"Napriek tomu cítime, že sa Slovensko uberá správnym smerom. Aj keď to trvá trochu dlhšie, tak ľudia, ktorí mu škodili, miznú zo scény. Čaká na nich prevzatie zodpovednosti za svoje činy a niektorých aj pobyt za mrežami. Na každého príde!" dodáva autor textu Michal Novácky.


Skupina Polemic hrá v zložení Peter "Petko" Opet, Braňo "Bejzo" Bajza, Michal "Mickey Mouse" Novácky, Peter "Ras Píter" Šandor, Peter "Pepe" Huraj, Miroslav "Mireček" Baričič, Ľubomír "Lubenko" Horák a Andrej "Šéfko" Juráš. Informácie o koncertoch a ďalších novinkách Polemicu nájdete oficiálnej stránke www.polemic.sk, novinky kapely môžete sledovať aj na Facebooku a Instagrame

Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk za kapelu Polemic poskytol jej manažér Juraj Cocher.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti