Chystaný druhý album s názvom Pursuits in 2ife:Vortex Fragoris vychádza 17. augusta a niečo vyše mesiaca pred jeho vydaním kapela zverejňuje ďalšiu ochutnávku. Balada Golden Times kombinuje art pop s elektronikou a Iako Bei tak pokračujú v žánrovej pestrosti, ktorú demonštrujú s každým jedným singlom.

Song tvoria hlavne syntetizátory, klavír a elektronické bicie. Zaznie tu aj saxofónové sólo a dokonca aj sólo na bezpražcovej basgitare hoci basa celkovo v skladbe prekvapivo chýba. "Toto je jediná skladba, kde nemáme riadne bicie, ale octapad (perkusívny multipad) a takisto tu chýba basa okrem sóla. Myslím, že to podčiarkuje elektronický charakter skladby," dodal klávesák Šimon Majerník.

Tento skoro sedem a pol minútový track má 3 časti, z ktorých každá zobrazuje inú časť spomínania. Klip jednotlivé časti oddeľuje svetlami, kde prvú tvoria modré, druhú červené a tretiu zelené svetlá. Prvá časť nesie názov Nostalgia, má v sebe ale výrazný konflikt. "Je to taký súboj medzi vďačnosťou a strachom. Vďačnosť za všetky tie veci, ktoré nás formovali a na ktoré radi spomíname, ale aj strach, či niečo podobne silné a formujúce ešte zažijeme," vysvetlil spevák a basgitarista Roman Jakobej. Túto časť v klipe dopĺňajú aj mnohé archívne zábery Romana v rokoch 2010-2019, kde môžeme vidieť kapely Bad Pulse, Graceful, Slip Of The Lip, Pink Floyd Show, nahrávanie debutu Pursuits in 1ife, jeho krst, či účasť v Rádiu_FM.

V druhej časti Regret prejde kapela z ľahkej nostalgie do temnejšieho elektronického groovu, ktorý vypĺňa predovšetkým basové sólo. Posledná časť sa volá Hope a pieseň tak končí prísľubom nádeje – to najlepšie ešte len príde. V klipe vidíme frontmana so svojou rodinou ako metaforicky kráčajú v ústrety budúcnosti. "To najlepšie nás všetkých ešte len čaká aj keď nevieme v akej forme a či to bude presne také, ako predtým. Ale to nakoniec ani je podstatné," pousmial sa Roman.

Klip opäť točil a strihal Dominik Kopec, ktorý kapele spravil aj klipy na Lonely Crossings a Fanhaters, v klipe na bicích hral Jakub Mihaľov a na saxofóne Henrieta Filipová.

Vznik skladby ako aj albumu podporil Fond Na Podporu Umenia a Hudobný Fond.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Roman Jakobej.