Skupina Koňare, známa hlavne interpretáciou ľudových piesní, prekvapila svojich fanúšikov autorskou skladbou Vianočné oblátky ladenou v ľudovo-popovom štýle. Skladba vznikla v spolupráci s hudobným producentom Lukášom "Koliom" Kolivoškom, s ktorým kapela pracuje v rámci príprav nového albumu na troch skladbách. Pieseň je plná pohodovej vianočnej atmosféry v kruhu rodiny a blízkych. Dôležitú úlohu v nej zohrávajú deti a detský zbor, ktorý je počuť v druhej časti skladby.

"V septembri sme začali pripravovať náš nový profilový album kapely Koňare, ktorá sa v posledných rokoch hlavne venovala ľudovým piesňam a účinkovala ako doprovodná kapela Andera z Košíc. Pri tvorbe tohto nového albumu sme sa rozhodli repertoár rozšíriť o autorskú tvorbu a covery. Vianočné oblátky sme vytiahli zo šuflíka, oslovili sme Koliu ako producenta a pozvali sme si aj hostí, ktorí nám pomohli vytvoriť piesni tú správnu vianočnú atmosféru. Vianočná pieseň je pre pestrosť albumu obohatením," vysvetľujú členovia formácie.

"Veľa kapiel urobí každý rok novú vianočnú pesničku. My sme si povedali, že urobíme prvú a zatiaľ poslednú, preto sme dali do nej to najlepšie z našich nápadov, ale stále ešte niečo tomu chýbalo. Často platí, že najlepšie riešenie je aj najjednoduchšie. Zapojili sme do nej aj naše deti. Vytvorili anjelskú náladu. Pri nahrávaní detských spevov sme zažili asi najviac zábavy a tej pravej predvianočnej atmosféry. Veríme, že touto piesňou odovzdáme ľuďom tú magickú silu, čaro Vianoc a to aj naším novým videoklipom k nej," dodávajú.

Autorom textu k piesni je Vladimír Puchala, ktorého si kapela vybrala v rámci novej spolupráce, autorom hudby Vladimír Žigmund a o hudobný aranžmán sa postarali členovia kapely Koňare Peter Škerlík a Vladimír Žigmund, a hostia Gabi Silvay, Rado Klein a Lukáš "Kolja" Kolivoška, ktorí prispeli svojimi hudobnými nápadmi. Videoklip dotvárajúci rodinnú vianočnú atmosféru skladby mal v rukách režisér Frenky Stružák z Vidia Production.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk posyktla Andrea Sulovská z All About Music.