Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Zoči Voči ovládla slovenský iTunes

Kapela Zoči Voči ovládla slovenský iTunes

16.03.2013 - 10:00 | redakcia

Za všetko môže nová skladba Už nevládzem. Napriek názvu to má nitrianska kapela Zoči Voči pekne našliapnuté. Aktuálne s pomocou gitaristu a producenta Jimiho Cimbalu a herca Petra Oszlíka, ktorý si zahral vo videoklipe. Mladá skupina sa už o necelý mesiac predstaví predkapela talianskych pop-punkerov Vanilla Sky.


Fanúšikovia kapely Zoči Voči čakali na jej nový singel rok a pol. Vydanie preto náležite ocenili. Deň po jeho zverejnení kapela doslova ovládla slovenský iTunes. Cez aplikáciu na sťahovanie hudby a videa sa novinka Už nevládzem v priebehu 24 hodín stala najpredávanejšou skladbou na Slovensku. "Bol to pre nás šok. Veľmi pozitívny," povedal spevák kapely Michal Žitňanský.

Kapela nový singel a úspech s ním spojený oslávila na pódiu, pretože je aktuálne na turné. Napriek nahustenému programu stihla k novej pesničke natočiť aj videoklip, v ktorom si zahral herec Peter Oszlík. "S bubeníkom Vladom Kovárom chodím hrávať futbal, no o tvorbe kapely Zoči Voči som veľa nevedel," priznal s úsmevom herec DAB v Nitre, ktorého diváci môžu poznať aj z niekdajšieho účinkovania v seriáli Panelák.

Do videoklipu ho zlanáril režisér Heňo Varga a nebola to jeho premiéra. Pred pár rokmi účinkoval s Vicou Kerekes v klipe ku skladbe Sei nell'anima talianskej punkovej legendy Gianny Nannini. Spomínať bude aj na nakrúcanie pre nitriansku kapelu. Režisér si totiž na pľaci vymyslel, že sa pred kamerou oholí. "Našťastie, nemal som vtedy predstavenia, tak s tým nebol problém," tvrdí Oszlík.

Mimochodom, keď už je reč o talianskych kapelách, tak nemožno nespomenúť koncert najúspešnejšej talianskej pop-punkovej kapely Vanilla Sky, na ktorom sa Zoči Voči 13. apríla predstavia ako jedna z predkapiel.

Viac informácií a vstupenky:  Predpredaj.sk


Pod nový singel sa producentsky podpísal známy hudobník Jimi Cimbala, ktorý bude s kapelou Zoči Voči pracovať aj na treťom albume. "Naša spolupráca vznikla na základe exkurzie gitaristu Jana Pisoňa v mojom štúdiu, ktoré však vtedy bolo ešte rozostavané. O to príjemnejšie bolo, že aj so značným časovým odstupom ho chalani pri realizácii singla vzali do úvahy," uviedol Jimi, ktorý spoluprácu s kapelou Zoči Voči vníma ako veľmi prínosnú pre obe strany. A to aj napriek tomu, že novinka Už nevládzem znie tvrdšie, ako staršia tvorba kapely.

"Myslím si, že v skutočnosti výrazne tvrdšia nie je. Chalani to takto cítili stále, ale chcelo to viac experimentovania v štúdiu, aby sme našli takú polohu skladby po aranžérskej aj zvukovej stánke, aby sa s ňou kapela naozaj stotožnila. Toto som považoval za svoju najdôležitejšiu úlohu v projekte," dodal Cimbala, ktorého teší nielen hudobný výsledok spolupráce. "S chalanmi sme si veľmi porozumeli aj po osobnej stránke. Aj preto sa naozaj úprimne teším na realizáciu celého albumu."

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nikoleta Kováčová PR manažérka kapely Zoči Voči.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti