Cibula Fest zaknihuje tento rok už svoj 15. ročník a polovičné okrúhliny oslávi naozaj vo veľkom. Vďaka silnej koncentrácii najpopulárnejších kapiel a umelcov slovenskej a českej scény vypukne v termíne od 18. do 20. júla v Holíči trojdňová narodeninová párty.

Organizátori už od októbra postupne ohlasovali kapely, ktoré budú súčasťou osláv 15. narodenín obľúbeného pohraničného festivalu Cibula Fest, ktorý každoročne spája slovenskú a českú hudobnú scénu. Na hlavnom pódiu sa počas troch dní vystriedajú hviezdy ako napríklad kapela Kryštof na čele s charizmatickým Richardom Krajčom, ktorí v tomto roku na Slovensku vystúpia iba na Cibula Feste, IMT Smile, Mirai, Michal David či ďalšie hviezdne mená. Aktuálne sa však program hlavného pódia uzatvára a okrem všetkých zatiaľ ohlásených interpretov pribudla ešte pätica.

"Aj keď sa mohlo zdať, že viac ako desiatka headlinerov na jeden festival je naozaj lákavá, my sme sa rozhodli našim stálym návštevníkom dopriať ešte viac ako poďakovanie za tých 15 rokov a veríme, že silný program k nám priláka aj nových. Preto tento rok vystúpia minimálne štyria headlineri každý deň. K už ohláseným kapelám aktuálne pridávame rockových kráľov z kapely Dymytry s novým frontmanom, populárnym Václavom "Noidom" Bártom, formáciu Peter Bič Project, Bystríka, kapelu Medial Banana a poprockovú formáciu Botox," prezradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka.

Peter Bič Project, 2021 Zdroj: Dominika Kentošová

Počas úvodného dňa festivalu, vo štvrtok 18. júla, vystúpi Denny Veselý, Botox, Jelen, HEX, Mirai, KontrafaktHovada.sk. V piatok 19. júla sa na Cibula Feste predstaví Poison Candy, Mark Dann, Bystrík Banda, Katka Knechtová, Panoptiko, Kryštof, DymytryDora. Hlavný festivalový deň, sobota 20. júla, bude skutočne nabitý. Postupne sa na hlavnom pódiu vystriedajú Dany Moment, Peter Bič Project, Pokáč, Walda Gang, Michal David, IMT Smile, Medial Banana, Karpina a festival ukončí oldies diskotéka

Keďže sú už mená interpretov v jednotlivých dňoch známi, do predaja sa dostávajú aj jednodňové vstupenky za špeciálne predpredajové ceny v limitovaných edíciách 1000 kusov na každý deň. "Každý ročník bol niečím výnimočný. Cibula Fest je jediným festivalom na Slovensku, ktorý za uplynulých 15 rokov svoje brány otvoril každý rok. Dokonca i v čase kultúrnych obmedzení, aj keď vtedy iba v menšom rozsahu. Takéto malé "jubileum" si zaslúži špeciálne veci a my ešte jednu špeciálnu vec, ktorú ohlásime neskôr, chystáme," dodal Chrenka.  

Vstupenky: Predpredaj.sk

Všetky podrobnosti o podujatí nájdete na oficiálnej stránke www.cibulafest.eu.

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)