Tereza Balonová bola Českou akadémiou populárnej hudby na tohtoročných Cenách Anděl vyhlásená ako Objav roka. Aktuálne predstavuje novú pieseň a videoklip Myšlenky. Tentokrát v duete s Adamom Ďuricom. Jej album Lampiony neunikol pozornosti nielen odbornej verejnosti, ale aj fanúšikom, vďaka ktorým získala tento rok aj cenu Objav roka na slávnostnom odovzdávaní cien Českého slavíka.

Jej nová pieseň Myšlenky je dôkazom toho, že ako interpretka i autorka dozrela do mimoriadnej kvality. "Vznik pesničky Myšlenky je presne ten prípad tvorby, kedy máte pocit, že všetko vzniká akoby náhodne a samo. Pesničku som napísala v jeden marcový daždivý večer snáď počas hodiny. Ráno sme ju natočili s mojím producentom Martinom Ledvinom v štúdiu a popoludní sme už posielali Adamovi do Bratislavy. Poznáme sa spolu práve vďaka Martinovi. Adam do ďalšieho dňa dopísal svoju časť textu. Bol jednoznačne mojou prvou voľbou. Jeho tvorba sa mi dlhodobo vyložene páči. Navyše je to sympaťák. Som rada, že bez váhania súhlasil. Do týždňa mala pieseň finálnu podobu," zaznelo od Terezy Balonovej.

Adam Ďurica k tomu dodáva: "Terezu vnímám už od jej prvého albumu. Musím povedať, že som mal vždy rád umelcov so silnou energiou, ktorí krásne spievajú, vedia napísať dobrý song a naviac skvele hrajú na hudobnom nástroji. Tereza je presne tento prípad a mňa teší, že môžem byť súčasťou jej hudobnej cesty. Keď som pieseň Myšlenky počul prvýkrát, tak sa mi hneď veľmi páčila a aj som hneď súhlasil, že urobíme duet." Spolu s duetom vyšiel sprievodný videoklip, ktorého réžie sa ujal Ondřej Urbanec.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z WildeRiverMusic.