Očakávaný album Zayna Malika sa vychádza už zajtra 17. mája. Nahrávka Room Under the Stairs bude ovplyvnená žánrom country. Spevák ale upozorňuje na to, že vznikal prirodzene a nejde o prispôsobovanie sa aktuálnym hudobným trendom. Obáva sa ale porovnávania s Beyoncé a špekulácií ohľadom prvoplánu.

"Bol som na svojej farme, dal som si pohár whisky a počúval som Chrisa Stapletona pri ohni so svojím psom a hral som na gitare," povedal Zayn v rozhovore pre Nylon.com o svojej inšpirácii. Dodal tiež, že je na nadchádzajúci album hrdý, no obáva sa porovnávania s ľuďmi ako Beyoncé, Post Malone a ďalšími popovými hudobníkmi, ktorí na svojich nahrávkach siahli po country hudbe. "Ľudia musia vedieť, že som neskočil do rozbehnutého vlaku," zdôraznil.

Poslucháčom už povrchné popové skladby nestačia, myslí si Zyan. "Ľudia hľadajú v textoch trochu viac hĺbky. V rebríčkoch Top 40 je veľa mainstreamovej hudby. Piesne sú ohnivé. Sú chytľavé. Hrajú v rádiách a robia si svoju prácu, no ľudia hľadajú trochu viac," vysvetlil. V tomto smere sa pre jeho novú nahrávku stal inšpiráciou Willie Nelson či Chris Stapleton, v ktorých textoch nachádzal životné lekcie, bolesť aj ich rast. "Povedal som si: To je skvelé. Je to niečo, čo môžem urobiť."

Text: Hudba.sk (Zdroj: Nme.com)