Už 25. januára zavíta do bratislavskej A4 – priestoru súčasnej kultúry Robert B. Lisek. Umelec, matematik a hudobník, ktorý sa zameriava na radikálne stratégie a taktické médiá. Tešiť sa môžete na intenzívnu performanciu, v ktorej sa bude prelínať spektrálna, stochastická aj konkrétna hudba, odkaz futurizmu či noise.

Robert B. Lisek je v súčastnosti zapojený do viacerých projektov zameraných na mediálne a iteraktívne umenie. Väčšina jeho projektov vychádza z postkonceptuálneho a softvérového umenia, avšak zámerne vyvracia akúkoľvek kategorizáciu.

Okrem toho, že je priekupníkom umenia založenom na umelej inteligencii a strojovom vzdelávaní, je zároveň skladateľom súčasnej hudby a predstavil sa na koncertoch a výstavách v prestížnych priestoroch ako ZKM Karlsruhe, IRCAM Center Pompidou, Harvestworks New York či STEIM Amsterdam.




Lisek je tiež vedec, ktorý vedie výskum v oblasti základov vedy (matematika a informatika). Jeho výskumné záujmy sú teória kategórií a algebra vysokej úrovne v súvislosti s umelou všeobecnou inteligenciou. Ďalej je zakladateľom laboratória Fundamental Research Lab a sympózia ACCESS Art Symposium.

Na druhý deň po koncerte, 26. januára, o 11.00 hod sa uskutoční workshop AIAM– Artificial Intelligence for art and music. Na workshope pod vedením Roberta B. Liseka sa bude využívať generovanie náhody a metódy umelej inteligencie na vytváranie zvuku, vizuálov, performancií, inštalácií, interaktívnych médií, tzv. physical computing a sieťovania.

Praktický rýchlokurz zahŕňa techniky použiteľné v programovacích jazykoch SuperCollider, Pure Data / Max, Fluxus, Python či Lisp, ale aj pri hackovaní analógových zariadení na detekciu, vytváranie a zosilňovanie hluku.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Katarína Svobodová z A4 - priestor súčasnej kultúry. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR