Hlavná stránka

>

Správy

>

Cibula Fest 2021: Festivalovú zábavu v Holíči si užijú všetci bez rozdielu

Cibula Fest 2021: Festivalovú zábavu v Holíči si užijú všetci bez rozdielu

17.08.2021 - 09:30 | redakcia

Organizátori hudobných festivalov tento rok skutočne nemajú ustlané na ružiach. Minulý rok, ktorý bol ochudobnený o desiatky skvelých hudobných víkendov, mnohé doslova pochoval. Tí najodolnejší sa pokúsili festivalové leto naštartovať tento rok. Jedným z nich je Cibula Fest, ktorý napokon predsa len bude, aj keď s úplne iným programom, ako sa pôvodne plánovalo.


Aj keď sú nároky na jeho uskutočnenie neštandardné, organizátori sa s nimi popasovali a vytvorili podmienky vstupu pre všetkých. V piatok a sobotu 20. a 21. augusta sa tak budú môcť v Holíči zabávať očkovaní, neočkovaní, otestovaní a aj neotestovaní na Covid-19. Podujatie totiž bude rozdelené na dve samostatné zóny.

Jeden festival, dva areály

Organizovanie kultúrnych podujatí na Slovensku za posledný rok tak trochu pripomína "ruskú ruletu". Podmienky sa menia z týždňa na týždeň podľa aktuálnej pandemickej situácie. A kým mesiac pred akciou môže všetko vyzerať absolútne bezproblémovo, týždeň pred ňou sa všetko môže zrútiť ako domček z kariet. Pritom zorganizovať niečo také nie je otázkou pár dní ale dlhodobého plánovania, zabezpečovania a, v neposlednom rade, finančnej náročnosti. Pri aktuálne platnom Covid automate má organizátor možnosť rozhodnúť sa, v akom režime svoje podujatie sprístupní. Aj z toho dôvodu pripravili v Holíči dva areály, ktoré sa týmto Covid automatom budú riadiť samostatne. 

Prvá festivalová zóna ponesie názov Cibula FESTík a vo svojom sektore bude hostiť živé kapely. "Riadiť sa bude protokolom OTP, kde je podľa nariadenia Úradu verejného zdravotníctva povolená kapacita 5000 ľudí, ktorí sú buď očkovaní dvomi dávkami, prekonali Covid-19 v uplynulých 180 dňoch, alebo absolvovali PCR test nie starší ako 72 hodín, prípadne AG test, nie starší ako 48 hodín," hovorí organizátor festivalu Vladimír Chrenka.

Pre všetkých, ktorí nie sú zaočkovaní alebo neprekonali v uplynulom polroku Covid-19, no radi by prišli na Cibula FESTtík, bude pri bráne festivalu zabezpečené mobilné odberové miesto, kde budú môcť za symbolickú cenu absolvovať pohodlný a neinvazívny AG test zo špičky nosa. Tento test bude platný pre oba festivalové dni. "Aj takto sa snažíme vyjsť v ústrety všetkým našim návštevníkom," pokračuje Chrenka. V rámci Cibula FESTíku vystúpia kapely ako Heľenine Oči, Medial Banana, Smola a Hrušky, Fuera Fondo, No ControlJimim Cimbalom, ale aj Kabát revival kapela zo Slovenska a ďalší.

Cibula FESTík a Beer Fest 2021

Druhá zóna bude patriť podujatiu Beer Fest, ktoré sa bude riadiť protokolom Základ a budú tam môcť bez akýchkoľvek podmienok zabávať všetci bez rozdielu. V tomto sektore s maximálnou povolenou kapacitou 1000 ľudí bude pripravených 40 druhov pív z celého sveta, ale aj zo Slovenska, niekoľko remeselných špeciálov priamo z Bavorska, rôzne atrakcie a hudobná produkcia.

"Robili sme všetko pre to, aby sme náš festival nemuseli odkladať o ďalší rok. Verím, že sa nám podaril skvelý kompromis. Ľudia sú hladní po zábave a my sme im ju všetkým, bez rozdielu, pripravili v takejto forme. Očakávame, že vždy sa nájde niekto, kto si nájde dôvod skritizovať akýkoľvek formát, no my sme presvedčení, že toto bolo najlepšie možné riešenie," dodal Vladimír Chrenka.

Permanentky na Cibula FESTík aj jednodňové lístky na Beer Fest za 1 euro sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu Dodo Mikláš. Tlačovú správu sme upravili. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke www.cibulafest.eu.

Foto: archív kapely Heľenine Oči


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti