Mladá speváčka Laura Onusko obohacuje hudobnú scénu prvou skladbou z debutového EP, ktorá so sebou prináša tajuplnosť, nežnosť no najmä povzbudenie. Novinka Jediná je o speváčke, ale aj každom poslucháčovi, ktorý hľadá smerovanie celý život, no cez všetky prekážky nezabúda byť samým sebou. Splynutie toku myšlienok znázornila speváčka dvojrolou v emotívnom videoklipe.


Očakávané EP otvára speváčka jej srdcovou skladbou Jediná, ktorého text je spod pera producenta Andreja Karlika. "Andrej ma síce poznal veľmi dobre, ale ani on nevedel o mojej ťažkej životnej situácii v tom čase, keď mi skladbu posielal. Pôvodne ju pritom nepísal pre mňa a len v poslednej chvíli si to rozmyslel a ponúkol ju mne," objasňuje Laura Onusko zrod piesne, ktorá jej pomohla sa pozrieť na životné udalosti z iného uhla, dodávajúc: "Nie nadarmo sa vraví, že hudba lieči."

Všetky pocity bezradnosti a nádeje ukrývajúcej sa v texte musela spočiatku pochopiť a prebrať si to vo vlastných myšlienkach. "Určite skladba zanechá za sebou stopu na zamyslenie a uvažovanie nad vlastným životom, pred ktorým sa neskryjeme a neutečieme. Spísané sú pocity, ktoré cítime, keď sme na pokraji zrútenia. A refrén je akoby obrovské prebudenie, nabudenie a otvorenie tretieho oka," ozrejmuje speváčka, ktorej skladba samej pomohla v jej životných úvahách.


Nahrávanie prebiehalo v rodnom meste Laury Onusko, nakoľko v čase nahrávania nebola speváčka mobilná, a tak sa s producentom Andrejom Karlikom riadili mottom, keď Laura nejde do štúdia, štúdio príde za Laurou. Pieseň získala moderný šat s tónmi elektrickej gitary, klavíra či syntetizátorov doplnených o elektronické zvuky.

Vizuálnu stránku piesne mali na starosti Sandra a Jaroslav Urbančíkoví, ktorí usadili myšlienku piesne do prírodného prostredia na Liptove. "Tie lesy a príroda boli čarovné. Naozaj som sa cítila ako rozprávková víla, ktorej patrí celý les," s úsmevom prezrádza Laury Onusko, ktorá stvárnila rovno dve úlohy vo videoklipe. Na jednej strane nahnevanú turistku, ktorá chce utiecť pred všetkými životnými nástrahami a zároveň vílu predstavujúcu nádej, ktoré nakoniec spolu splynú v jedno.

"Sandra a Jarko boli naozaj profíci v tom, toľko krásnych momentov zachytili. Aj keď sa držali pôvodného plánu, stále prišli aj s niečím novým, keďže sú veľmi tvoriví," hovorí speváčka a uzatvára príjemnou spomienkou z natáčania: "V tej zime bolo veľmi zaujímavé behať bosá po machu. Bol to krásny zážitok, čo ma neskutočne naplnil." Už onedlho speváčka predstaví ďalšie dve skladby zo svojho EP.

Informácie a foto poskytol PR manažér Michal Neffe. Text správy sme upravili.