Hlavná stránka

>

Správy

>

Space Recorder predstavili prvé skladby v slovenčine. Vypočujte si nový dvojsingel

Space Recorder predstavili prvé skladby v slovenčine. Vypočujte si nový dvojsingel

18.02.2019 - 13:00 | redakcia

Po dvoch albumoch v anglickom jazyku, z ktorých sa viaceré skladby objavili aj na zahraničných a domácich kompiláciách, kapela Space Recorder nahrala svoje prvé pesničky v slovenčine. Skladby s názvami Chyba je vo mne a Máme sa fajn sú už dostupné na všetkých streamovacích službách.


"Fanúšikovia sa nás často na koncertoch pýtali, či spravíme aj slovenské pesničky. V kapele sme túto tému mali otvorenú už dlhšie. Asi na to musel dozrieť čas," hovorí Timotej Strieš, basgitarista kapely. Autor pesničiek a gitarista Richard Ďurana priznáva, že celú dekádu slovenčinu odmietal. "Musím ale priznať, že tie najhlbšie emócie sa predsa len dajú najvernejšie vyjadriť práve v rodnom jazyku. Aj preto sme sa rozhodli, že sa v najbližšej dobe vydáme touto cestou," dodáva.

Speváčka Alexandra Malá hovorí, prečo kapela ako prvé nahrala práve pesničky Chyba je vo mne a Máme sa fajn. "Pred odchodom do štúdia sme sa rozhodovali medzi 4-5 novými slovenskými vecami. V internom hlasovaní zvíťazili tieto dve. S tým, ako sa usadili, sme boli najviac spokojní.""Pesnička Chyba je vo mne rozpráva o citovej neistote vo vzťahoch. Song Máme sa fajn je zase o tom, že všetko v živote má dve strany, líc aj rub, ale stojí za to pozerať sa vpred s optimizmom," približuje Richard Ďurana. Pesničky sa nahrávali s producentom Erikom Horákom v jeho štúdiu Lososound. "Za najväčšiu výzvu som považoval prispôsobenie výslednej atmosféry pesničiek textovému odkazu a emócii skladieb. Oceňujem tiež, že sa kapela priklonila k slovenčine," hovorí vyhľadávaný bratislavský producent.

Kapela si spoluprácu pochvaľovala. "Erik vystihol esenciu skladieb a posunul naše demá do úžasnej podoby," hodnotí bubeník Milan Hvizdák. Príklon k slovenčine pozitívne hodnotí aj vydavateľ. "Slovenské texty majú nesporne väčší potenciál osloviť domáce publikum," hovorí Robo Gregor, šéf vydavateľstva Gregor Agency - GA Records, pod ktorým Space Recorder vydal predchádzajúci album aj nový dvojsingel. Finálny mastering mal na starosti pražský zvukár Ecson Waldes, známy napríklad zo spoluprác s Davidom Kollerom či Danom Bártom.

Obe nové piesne skupiny Space Recorder môžete počúvať na Spotify, Deezeri, iTunes, Google Play či na Bandcampe.

Redakciu Hudba.sk informoval Richard Ďurana. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Artwork


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti