Hlavná stránka

>

Správy

>

Obeťou kolapsu pódia v Toronte bol technik skupiny Radiohead

Obeťou kolapsu pódia v Toronte bol technik skupiny Radiohead

18.06.2012 - 15:06 | redakcia

Kanadská polícia zverejnila meno obete, ktorá zahynula v sobotu pred koncertom kapely Radiohead v Toronte, keď sa zrútila vrchná časť pódia. Išlo o 33-ročného Scotta Johnsona z anglického Doncasteru, ktorý pre Radiohead pracoval ako technik špecializujúci sa na bicie nástroje.


K tragickej nehode došlo približne hodinu pred otvorením brán, pričom množstvo fanúšikov už čakalo pred areálom Downsview Park, kde sa mal koncert uskutočniť. Johnson bol na mieste mŕtvy, ďalšie tri osoby sa zranili, pričom jedna z nich vážne. Členovia Radiohead krátko po nehode na Twitteri uviedli, že ich koncert sa zrušil z dôvodu nepredvídateľných okolností.

Neskôr na svojej oficiálnej webstránke uviedli: "Sme zdrvení zo straty Scotta Johnsona, nášho priateľa a kolegu. Bol to úžasný človek, vždy pozitívny, nápomocný a vtipný, veľmi zručný a cenený člen nášho koncertného tímu. Bude nám veľmi chýbať. Naše myšlienky sú s jeho rodinou a blízkymi".

Ian West, Johnsonov bývalý učiteľ hry na bicie, uviedol, že jeho bývalý žiak absolvoval turné aj s inými kapelami ako napríklad Keane alebo White Lies. "Bol to pre mňa obrovský šok. Bol to skvelý žiak a vynikajúci bubeník. Podarilo sa mu preraziť a nikdy sa neobzeral do minulosti. Zoznam skupín, s ktorými spolupracoval, bol nekonečný," vyhlásil West.

Johnsonovi vzdal hold aj bubeník spomínanej skupiny White Lies Jack Lawrence-Brown, ktorý na Twitteri napísal: "Som zdrvený, že človek, ktorý zomrel pri kolapse pódia Radiohead, bol Scott Johnson. Scott s nami tento rok spolupracoval na jednom koncerte ako môj technik. Bol to veľmi talentovaný a milý chlapík. Som rád, že som ho poznal. Je to veľká strata. RIP Scott."

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdroj: SITA
Foto: AP Photo/Dave Martin


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti