Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Peter Juhás vás nakazí optimizmom v novom singli Neprestávaj

VIDEO: Peter Juhás vás nakazí optimizmom v novom singli Neprestávaj

18.06.2021 - 08:00 | redakcia

Talentovaný slovenský pesničkár Peter Juhás zverejnil videoklip k skladbe Neprestávaj. Tak ako aj jeho minuloročný debutový singel, aj novinku produkovala Jana Kirschner spolu s gitaristom s Tomášom Fuchsom. Videoklip je pomyslenou bodkou za debutovou štúdiovkou a v týchto dňoch už hudobník pilne pracuje na jej nasledovníkovi.


Peter Juhás uzatvára etapu svojho debutového albumu Poctený životom videoklipom k piesni Neprestávaj"Táto pieseň je tu so mnou už nejaký ten piatok. Spočiatku to bol rock'n'roll v podaní 16-ročného chlapca, ktorý ešte len objavuje čaro hudby a samotného života," hovorí sympatický spevák, gitarista a skladateľ.

Tak, ako pri štarte s piesňou Ty ani nevieš, aj s touto skladbou Petrovi pomohla Jana Kirschner, ktorá sa rozhodla mladého speváka podporiť spoluprácou po tom, ako bola jeho mentorkou v speváckej súťaži The Voice Česko Slovensko. Peter ju označil za svoju veľkú inšpiráciu a teší sa, že mu ako producentka pomohla vniesť energiu aj do tejto skladby. "Spoločne s jej dvorným gitaristom Tomášom Fuchsom, ktorý má na svedomí značnú časť produkcie, ruku k dielu priložili aj ďalší chlapci z jej kapely. Janke sa veľmi páčil refrén tejto skladby, ktorý sa časom vyvinul do dnešnej podoby," vysvetľuje spevák.

Skladba sa pôvodne volala Tancuj, nielen kvôli jej refrénu, ale aj preto, lebou tancom dokáže človek vyjadriť vášeň, radosť, ale i rôzne iné emócie. "Vôbec nie je dôležité, ako vám to ide, či máte tie najlepšie pohyby v strednej Európe, ale hlavne ide o to, čo pri tom cítite. A keď je už človek v tom rauši a nebojí sa toho, tak ja len dúfam, nech v tom nikdy nikto neprestáva," dodáva Peter.


Názov pesničky však nie je jediná zmena, ktorá sa v skladbe počas produkcie udiala. "Text sme písali tak, že sme si spolu s Jankou volali a upravovali sme ten môj pôvodný. Písal som ho na prvú vec, čo bola po ruke a zhodou okolností ňou bola moja podpis karta," spomína a smeje sa muzikant. Text napísaný na vlastnej podpis karte neskôr vyvolal rozpaky počas nahrávania spevov v štúdiu LVGNC. "Chalani na mňa pozerali, že som riadny narcis. Ale vysvetlil som im, že to bola iba náhoda. Myslím, že spoločne s cimbalom, husľami a Jankinou kapelou vznikla elektrizujúca fúzia, ktorá snáď v ľuďoch budí ich korene a vášeň. Nezabúdajme na ňu," odkazuje Peter.

Vo videoklipe predviedol svoje tanečné zručnosti

Videoklip sa natáčal v dedinke Olšany pri Brne, kde sa nakrúcal aj kultový fiilm Dědictví aneb Kurvahošigutntág v hlavnej úlohe s nezameniteľným Bolkom Polívkom. Čo tam speváka zavialo? "Môj známy sa tam vybral žiť život v maringotke, bez tečúcej vody a všetkého toho každodenného pohodlia, na ktoré sme zvyknutí. Je tam ale vo väčšom súžití s prírodou a čo treba, vykoná v lese. To, samozrejme, lahodí mojej umeleckej i dobrodružnej duši, a tak sme chceli zvečniť práve už spomínanú vášeň do záberov, ktoré aj ukážu, aký vo svojom vnútri som, aj pohladia oko diváka zarovno s jeho ušami."

Vizuál videa spoločne dotvorili Lacim Dudokom, režisérom aj kameramanom z HotCat production. "Mám z tohto klipu veľkú radosť a ďakujem aj skvelej tanečnici, Karolíne Kolovratovej, ktorá do toho šla viac menej bez toho, aby tušila, o čo ide. My sme sa totiž predtým nevideli ani raz, no už z prvého stretnutia som mal pocit, že to dobre dopadne. No a aj to dobre dopadlo. Je to veľmi šikovné a milé dievča. Celkom sme svoj rytmus zladili, čo možno vidieť i pri spoločnom tancovaní," dodáva muzikant k téme videoklipu.

Peter Juhás, nakrúcanie klipu Neprestávaj, 2021Zdroj: Jana MatúšováFoto: Jana Matúšová

Nadšenie a tvorivosť nezastavia ani ťažké časy

Svoj debutový album Poctený životom, ktorý vyšiel na sklonku roka 2020, Peter ešte ani nemal možnosť poriadne odprezentovať naživo, no už teraz by rád ľuďom predstavil svoje ďalšie skladby. "Moja nová tvorba zase o trošku viac ukáže, aká rozmanitá hudba dokáže byť a ja by som rád ukázal ľuďom, že sa toho nebojím. Hudba je kúzelná vec a ja sa budem snažiť, aby sa mi, či už formou folkových skladieb, alebo hocijakých iných, podarilo dostať k poslucháčom tú vášeň a radosť, ktorú cítim, keď hrám," prezrádza svoje plány.

Zatiaľ nie je isté, či pôjde opäť o dlhohrajúci album alebo EP, ale novinky by mali uzrieť svetlo sveta už túto jeseň. "Dovtedy sa budem snažiť zostať v kontakte s ľuďmi aj formou koncertov po celom Slovensku, ale aj v Česku, ktoré nám našťastie znova povolili. V auguste, ak všetko pôjde ako má, by som si mal aj zahrať a zaspievať pred Jankou Kirschner v Banskej Štiavnici. Verím teda, že sa uvidíme a spoločne oslávime život. Lebo je úžasný," uzatvára spevák.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Viktor Cicko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti