Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Juhás vydal prvý autorský album Poctený životom. Pokrstí ho Jana Kirschner

Peter Juhás vydal prvý autorský album Poctený životom. Pokrstí ho Jana Kirschner

11.12.2020 - 15:30 | redakcia

Talentovaný slovenský pesničkár Peter Juhás vydáva svoj debutový album s názvom Poctený životom. Pre mladého speváka je čerstvo vydaná štúdiovka splneným snom. "Týpek zo stromu", ako sa muzikant sám nazýva, sa do jeho nahrávania vrhol po skončení speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko, v ktorej minulý rok skončil medzi štyrmi najlepšími.


V priebehu niekoľkých mesiacov tvrdá drina v štúdiu začala prinášať prvé ovocie. Predzvesťou "chuti" albumu bol debutový singel Ty ani nevieš, ktorý sa zrodil s producentskou podporou Jany Kirschner, ktorá bola jeho koučkou v spomínanej televíznej šou. Práve týmto singlom Peter Juhás fanúšikov vtiahol do svojho sveta.

O niekoľko mesiacov neskôr mladý hudobník zamiešal karty na slovenskej hudobnej scéne s rádiovo úspešnou skladbou Mávam. Priaznivcom slovenskej muziky aj vďaka akčnému videoklipu odhalil ďalší kúsok svojej duše a kreatívnu rozmanitosť, ktorá načrtáva, že album rozhodne nie je stereotypnou nahrávkou.


Nahrávka Poctený životom je od dnes dostupná v digitálnej distribúcii a na pultoch kamenných obchodov sa objaví už 16. decembra. Obsahuje desať rôznorodých skladieb, ktoré sa nahrávali v rôznych nahrávacích štúdiách - Cobra Sound, LVGNC Studios, Môlča Records a ama21production. Peter si na nej strihol i dve duetá. Jeden s ním naspievala víťazka The Voice ČS Annamária d'Almeida, speváčka s čistou dušou a krásnym hlasom, ktorá sa vďaka súťaži stala jeho dobrou priateľkou. Druhú skladbu si podelil s Teri Čikoš, taktiež skvelou muzikantkou, ktorá má veľký talent, čo dokazuje aj vo svojom novom sólovom singli Dilema.

Jana Kirschner ako dobrá sudička

"Musím povedať, že nebyť Janky Kirschner, asi by som sa neodhodlal na vydanie tohto albumu. Za to jej patrí veľké ďakujem," vyznáva sa spevák a pokorne priznáva: "Dodáva mi vieru. Práve vďaka nej som sa nebál do hudby 'primiešať' svoje videnie, cítenie a vnímanie života ako daru a skrz to zažívať skvelé veci. Taktiež mi ukázala, že keď človek na sebe tvrdo pracuje a ide si za svojím, tak môže vytvoriť niečo zmysluplné, čo potom môže pomôcť ľuďom, ktorí hudbu daného umelca počúvajú. Som rád, že sa od nej môžem učiť nielen po hudobnej stránke."

Jana Kirschner mala od začiatku, keď Petra prvýkrát stretla a videla spievať, tušáka, že je to človek, ktorý sa hudbe chce venovať. Vycítila, že nie je len ďalším z finalistov hudobnej súťaže, ktorí sa po jej skončení ešte len začnú hľadať a ktorých rýchly pád po krátkodobom úspechu paralyzuje. Dnes si môže povedať, že intuícia ju nesklamala.

"Síce sa Peter po skončení The Voice chvíľku potreboval zorientovať, akým smerom sa vydať, no snažila som sa ho motivovať. Myslím, že som bola aj celkom otravná, pretože som sa mu snažila prízvukovať, že nesmie zastať a musí sa posunúť. V auguste minulého roka sme sa stretli v štúdiu a nahrali pesničku Ty ani nevieš, ktorú sme spolu s mojím gitaristom Tomim Fuchsom produkovali. Nahrala sa tiež pesnička Neprestávaj/Tancuj," približuje Jana Kirschner cestu talentovaného muzikanta, ktorému bola po skončení súťaže mentorkou, kamarátkou aj kritičkou zároveň.


Dobre rozbehnuté spoločné práce na Petrovom albume však potom znemožnila pandémia. "Začiatkom tohto roka prišla koronakríza a všetko sa zmenilo. Všetkým nám nabúrala naše plány a predstavy a rozbúrala naše životy podobne, ako aj ten Petrov. Ak by sa to neudialo, možno by sme spoločne album dotvorili vo väčšej miere a spolupracovali na ňom viac. Ale na druhej strane, v čom je ten album zaujímavý, tak ako teraz znie, je to, že absolútne autenticky odráža ten Petrov svet a to, aký on naozaj je. A to je veľmi dôležité. To ho robí výnimočným a iným. Prostredníctvom tohto albumu prináša seba, či už je vtipný, zábavný alebo smutný a melancholický.  Jednoducho, Peter Juhás je človek, ktorý nedokáže klamať a to je aj v tej hudbe,“ opisuje speváčka svoje vnímanie Petra Juhása a jeho debutového albumu.

Okrem Jany Kirschner a jej gitaristu Tomáša Fuchsa na albume participovalo aj viacero ďalších skúsených mien z hudobnej brandže. Ruku k dielu priložili Adam Šamaj, Marek Bednarčík, Rasťo Uhrík, Martin Novák, Štefan Lengyel, Martin Wittgruber, Matej Piliar, René Bošeľa, Štefan Galík, Zuzana Stračinová či producenti z LVGNC Studios Oliver Fillner a Tom Lobb.

Netradičný, no veľmi zaujímavý vizuál k albumu perfektne podčiarkol výnimočnosť nosiča. S bookletom Petrovi pomáhala šikovná dizajnérka Kateřina Jakešová. "Poprosil som ju o pomoc a dal som jej pár záchytných bodov a fotiek. Katka tam vložila taktiež časť svojej duše a kreativity, myslím si, že keď budú poslucháči počúvať album a pri tom čítať ten booklet, budú sa môcť s tými skladbami stotožniť ešte viac, čo je parádne," pochvaľuje si muzikant spoluprácu.

Online krst albumu

Aj keď pandémia do istej miery odstavila kultúrne podujatia, čerstvý album Poctený životom sa dočká aj krstu. Uskutoční sa 20. decembra v Ružomberku v štúdiu Liptov Lab. "Aj keď je situácia taká, aká je, ktokoľvek môže byť súčasťou krstu môjho CD-čka. Spravíme to totiž online a to lives treamom na mojom facebookovom profile," oznamuje Peter Juhás. "Krst prebehne taktiež trošku netradične, pretože nie všetci budú môcť byť prítomní. No život je vzrušujúci a ja som skutočne poctený, že krstnou mamou tohto albumu bude Janka Kirschner, ktorej vďačím za veľa. Za dôveru, podporu aj ukázanie toho skutočného."

Čím a ako Jana Kirschner album uvedie do života, sa dozviete v priamom prenose v nedeľu 20. decembra o 18:00 na stránke www.facebook.com/juhas.peter9. "Verím, že sa mi spolu s mojimi hosťami podarí potešiť, aj cez obrazovku, všetkých sledujúcich. Odprezentujeme skladby z albumu, no taktiež si zaspievame aj kadečo iné. Spoločne so mnou v nedeľný večer zahrá perkusionista Marek Bednarčík a našu komornú trojku uzavrie kontrabasista Jožko Smutný. Tešíme sa na vás," odkazuje Peter Juhás.

Zoznam skladieb na albume Poctený životom:

1. Ty ani nevieš
2. Pre teba a pre mňa
3. Neprestávaj
4. Teším sa
5. Pieseň o piesni
6. Mávam
7. V neznámych vodách feat. Annamária d'Almeida
8. To už
9. O babičke
10. Tvoje Paže feat. Teri Čikoš

Vypočujte si celý album na Deezeri

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Simona Hulmanová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti