Hlavná stránka

>

Správy

>

Zoskupenie Vlčie maky vydáva album Horehronie. Spája folklór s džezom

Zoskupenie Vlčie maky vydáva album Horehronie. Spája folklór s džezom

18.07.2021 - 09:00 | redakcia

Po albume Vlčie maky - Podpoľanie vychádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovala štvorica hudobníkov takmer dva roky a prizvali si aj exkluzívnych hostí - Dana Bártu a Petra Adamova.


"Samotné nahrávanie albumu prebehlo v priateľskej atmosfére s ľuďmi, ktorí sa majú radi, myslím, že sme sa celkom dobre spoznali pri nahrávaní prvého albumu a pri druhom sme postupovali trošku inak, aj keď stále vychytávame muchy. Tentokrát som hudobné aranžmá nechala na pianistovi Klaudiusovi Kováčovi, ktorý tomu celému odovzdal svoju dušu a veľký cit. Okrem Klaudia, ktorý hral na piano som oslovila overenú zostavu Peťa Solárika – bicie nástroje a Róberta Ragana Jr. – kontrabas. Vokálne aranžmá si zobral na starosť Peter Dobrík- producent PJ Sound Studio," hovorí speváčka projektu Janka Kozáková.

"Pri tvorbe aranžmá som použil reharmonizačné techniky a inšpiráciu som našiel v klasickej a jazzovej hudbe, pričom dôraz bol kladený na aj na rytmické obohatenie," dodal aranžér projektu Klaudius Kováč. "Naši cieľom bolo prepojiť Horehronské ľudové piesne s menšinovým žánrom ako je jazz, zaranžovať a vytvoriť tak nové diela, ktoré rozšíria diapazón slovenskej folklórnej a jazzovej hudby," dopĺňa producent projektu.

Vlčie maky si na nahrávanie prizvali zaujímavých hostí. "Keď som rozmýšľala nad hosťami napadlo mi, že by tu mala byť oproti prvému CD nejaká zmena. Prišla som na to, že okrem výborných inštrumentalistov by mohli ma albume vyniknúť krásne mužské hlasy a keďže 2 texty boli v mužskom rode, bolo rozhodnuté. Prvým hosťom albumu teda bude slovenský jazzový spevák Peter Adamov, ktorý má nádherný zamatový hlas a druhý hosť, ktoré ho som pozvala do štúdia je český spevák známy najmä projektami Illustratosféra, J.A.R. - Dan Bárta. Myslím, že máme všetci traja veľa spoločného máme radi citlivých, empatických ľudí, kvalitnú jazzovú hudbu a prírodu. Nahrávanie s hosťami bol pre mňa veľký zážitok," dodala speváčka Janka.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytlo PJ Sound Studio. Text správy sme upravili. Viac informácií nájdete na stránke www.vlciemaky.com alebo na facebookovej stránke Hudobná skupina- Vlčie maky.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti