Hlavná stránka

>

Správy

>

Je na dievčatá? Emma Drobná v novom klipe prežíva romantické chvíle s kamoškou

Je na dievčatá? Emma Drobná v novom klipe prežíva romantické chvíle s kamoškou

18.10.2018 - 07:00 | redakcia

Emma Drobná len pred pár týždňami predstavila videoklip Try a už prichádza s ďalšou novinkou. Čerstvá držiteľka ceny SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2017 (Smile) tentokrát spojila sily s producentom Petrom Pannom. K piesni nakrútili aj zaujímavý videoklip, v ktorom speváčku v lone slovinskej prírody nežne hýčka Laura Wengová.


Skladba sa volá Rest Of Time a vyšla ešte minulý rok na debutovom producentskom albume Petra Panna Progress. "Som rád za túto spoluprácu, Emma je super človek a top speváčka a tak isto aj Miško Nemtuda s jeho A Teamom, ktorí sa nám postarali o klip. Pre mňa je to jedna z najobľúbenejších skladieb na albume Progress," hovorí autor a producent skladby Peter Pann.

"Peter ma oslovil na featuring, keď nahrával svoj album. Poslal mi hudbu a ja som spevy a melodické linky nahrala sama a poslala som mu ich cez SMS. Vypočul si to v aute na ceste na koncert s Kalim a zapáčilo sa mu to, tak sme sa singel rozhodli nahrať," hovorí Emma Drobná, ktorá v tejto spolupráci zamilovala najmä záver skladby. "Beat na konci ma veľmi baví. Je to moja obľúbená časť. Až ma mrzí, že pesnička sa už končí a že ešte nepokračuje. Túto skladbu mám naozaj rada," vyznáva sa speváčka.

videoklip Rest Of Time

Okrem spevu do finálnej podoby piesne prispela aj ďalšími nápadmi. "Veľmi si vážim, že Peter si vypočul každý môj návrh, premyslel ich a zapracoval do finálnej podoby singla. Napríklad ten tikot hodín bol môj nápad. V izbe mám hodiny, ktoré tikajú veľmi hlasno a keď som prvýkrát počúvala túto Petrovu hudbu, tikali presne v jej rytme. Peťo dokonca použil aj efekt, ktorý som nahrala na svoj hlas, keď som nahrávala sama doma text k jeho hudbe," opisuje Emma.

Text k piesni Rest Of Time vytiahla zo svojich "šuflíkových zásob". Keď si vypočula hudbu od Petra Panna, práve tento text jej k nej vraj dokonale pasoval. "Rest Of Time je o tom, keď je vám s niekým naozaj dobre, je to vaša spriaznená duša, váš priateľ a zároveň partner, ktorého milujete - taký ten 'partner in crime', ako sa hovorí. Spievam o tom, že chcem niekoho, s kým môžem byť nonstop naozaj sama sebou a je na úplne rovnakej vlnovej dĺžke ako ja. A keď to tak je, tak je to navždy - preto sa skladba volá Rest Of Time. Zachytáva pocit tej najväčšej zamilovanosti, ktorý prichádza po pár mesiacoch randenia, keď už viete jeden o druhom navzájom všetko, a už ste takí parťáci, že si už neviete ani predstaviť, byť s niekým iným. Žiaľ ten pocit sa občas, najmä pri dlhších vzťahoch, vyparí..."


Čarovné Slovinsko a "záhadná" žena

Videoklip Rest Of Time sa nakrúcal v auguste v Slovinsku, v oblasti Bovec a v okolí rieky Soča. Na pomyselnú režisérsku stoličku si tentokrát sadol Michal Nemtuda, ktorý priznáva, že práve táto skladba bola od začiatku jeho favoritom z albumu Progress. "Rozhodli sme sa vycestovať za hranice našej malej krajiny a staviť troška na kontroverziu. Zapožičali sme si karavan a vyrazili na cestu. Hneď prvý deň po príchode sme točili do neskorej noci a na druhý deň sme vstávali skoro ráno kvôli východu slnka. Emma má odo mňa veľký like aj za kúpanie sa v rieke Soča, ktorá mala asi štyri stupne," hovorí Nemtuda.

Samotná speváčka však priznáva, že nakrúcanie v nádhernom prostredí slovinskej prírody bolo chvíľkami dosť náročné. "Asi sa na mne podpísal nedostatok spánku a únava, lebo hneď v prvý deň mi zrazu zostalo veľmi zle, mala som zimnicu, tak som chvíľu oddychovala pod dvoma spacákmi v karavane v 35 stupňoch Celzia," spomína Emma na adrenalínové dva dni a dodáva, že zimnica nebola jediná vec, ktorá skomplikovala výrobu. "Prisámbohu, nám sa za tie dva dni stalo všetko! Jeden kameraman si vytkol členok, ďalší spadol pri návrate z vyhliadky, potom prišlo zle aj Petrovi, potom sa nám nejako záhadne odistila ručná brzda karavanu práve keď pred ním stáli chalani a rovno za nimi druhé auto... Našťastie, nakoniec všetko dobre dopadlo a natočili sme všetko, čo sme chceli," dodáva Emma.

nakrúcanie videoklipu Rest Of Time

Pri tvorbe námetu na klip prišla na rad výzva, kto stvárni Emminho 'partner in crime', o ktorom sa v piesni spieva. Sama prišla s nápadom zveriť túto rolu do rúk jej kamarátky a kolegyne, speváčky Laury Wengovej. Aby do klipu vniesli ďalší zaujímavý prvok, pri nakrúcaní sa pohrali so stylingom a Lauru v klipe "premenili", aby vyzerala ako muž. "Som veľmi rada, že ma Emminka zavolala na spoluprácu. Celú posádku som poznala aj osobne a pracovne a vedela som, že to bude nielen kvalitne urobené, ale že nám zároveň bude dobre a bude to veľká zábava, čo som sa nemýlila. A Slovinsko je prenádherné," dodáva k nakrúcaniu Laura.

Mimochodom, skladba Rest Of Time nie je jedinou spoluprácou Emmy Drobnej a Petra Panna. Nedávno sa stretli aj vďaka novému slovenskému filmu Dôverný nepriateľ, ktorého titulnou piesňou je práve Emmin aktuálny singel Try. Práve Petrov progresívny remix tejto skladby sa objavil v jednej z dvoch verzií oficiálneho trailera k filmu.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Youtube / koláž Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti