Hlavná stránka

>

Správy

>

Cigánski Diabli triumfovali na turné v USA, teraz sa tešia na slovenských fanúšikov

Cigánski Diabli triumfovali na turné v USA, teraz sa tešia na slovenských fanúšikov

18.11.2019 - 15:00 | redakcia

Po návrate z turné po amerických mestách, kde úspešne reprezentovali Slovensko a dokazovali, že kultúra nepozná hranice, chystajú Cigánski Diabli pre svojich fanúšikov už v najbližších dňoch a týždňoch domáce koncerty s novým albumom Kone. Ohlásili tiež tretie spoločné turné so skupinou Desmod, ktoré sa uskutoční vo februári 2020.


New York, New Jersey, Boston a hneď po prílete koncert v Ostrave - aj takto vyzerá bežný život umelcov. V zahraničí sa okrem spoznávania novej kultúry často stretávajú aj s otázkami týkajúcimi sa diania na Slovensku.

"Občas sa nás niekto opýta na aktuálnu situáciu doma. Smutné kauzy, ktoré vyplávali na povrch, majú veľkú sledovanosť. Našou odpoveďou však je, že nie sme LEN mafiánsky štát, ako sa to teraz často prezentuje! My sme umelci, hudbou sa snažíme ľudí spájať - nie rozdeľovať. Reprezentujeme Slovensko ako krajinu, ktorú milujeme a ktorá je krásna. Slováci sú šikovní, srdeční, je tu kopec skvelých slovenských produktov a úžasných ľudí, na ktorých môžeme byť právom hrdí!" hovoria Cigánski Diabli, ktorí si svoju rodnú krajinu vážia o to viac, že veľa času trávia na cestách. "Za hranice Slovenska sa chystáme znovu, čaká nás Turecko, Tunis... Možno dokonca aj Mexiko. Kdekoľvek však sme, aj tak sa najviac tešíme domov!"


O tom, že ukázali Slovensko znova v tom lepšom svetle, svedčí aj niekoľkonásobné standing ovation, ktoré podľa slov predstaviteľov  WIPO (Svetová organizácia duševného vlastníctva OSN) ich koncertná sála ešte nikdy predtým nezažila. Takmer 700 účastníkov medzinárodného zastúpenia ich vystúpenie sprevádzalo búrlivým potleskom.

Hneď po návrate domov čaká Cigánskych Diablov dlhoočakávané Vianočné turné, v rámci ktorého popri sviatočnom repertoári predstavia nové CD Kone v mestách Levice (19.11.), Senec (5.12.), Piešťany (7.12.), Liptovský Mikuláš (8.12.), Nitra (17.12.), Martin (18.12.), Zvolen (19.12.) a Hlohovec (20.12.). Turné je pokračovaním slávnostného koncertu na Bratislavskom hrade, kde Cigánski Diabli v auguste pokrstili svoje nové CD. Na koncertoch zaznejú známe svetové a domáce hity v jedinečnom prevedení, ako aj najnovšie skladby a prekrásna zmes melódií s názvom Pocta obetiam Holokaustu s exkluzívnym aranžmánom umeleckého vedúceho orchestra, Ernesta Šarköziho.

V novom roku ich potom čaká Ohnivá klasika s ŠKO Žilina a už teraz sa chystajú na valentínske turné Cigánski Diabli & Desmod 3. Jar bude pokračovať v duchu projektu "Slovensko krstí CD Kone", ktorý ponúkne autentickú možnosť zažiť slávnostnú atmosféru krstu aj menším obciam na Slovensku.

Vstupenky na obe turné a ďalšie koncerty:  

Novinky Cigánskych Diablov môžete sledovať na oficiálnej Facebook stránke www.facebook.com/gypsydevils.

Prečítajte si tiež: V Cigánskych Diabloch bije vášnivé a citlivé srdce. Potvrdzujú to aj albumom Kone

Zdroj: PR/Predpredaj.sk
Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti