Duo Tinlicker, ktoré tvoria členovia Micha Heyboer a Jordi van Achthoven, vypustilo 16. februára nový album Cold Enough For Snow, ktorý prináša širokú škálu zvukov a hlasov. Na tretí štúdiový album holandskej formácie upozornil pilotný singel This Life s Tomom Smithom z Editors už koncom minulého roka.

"Je magické, že keď vyrastiete, život môže byť stále plný prekvapení. Ako keď dostanete vokály od speváka skupiny (Editors), ktorej sme dlhoročnými fanúšikmi. Podpísanie zmluvy s Pias Électronique nám umožnilo túto spoluprácu. Spev a text Toma Smitha sa okamžite spojili so skladbou, ktorú sme napísali. This Life sa stal naším jasným novým singlom," uviedli Tinlicker vo vyhlásení.

Okrem speváka, skladateľa a multiinštrumentalistu Toma Smitha sa medzi ďalšími významnými hosťami albumu Cold Enough For Snow objavil aj Brian Molko, líder britskej kapely Placebo, ktorý naspieval skladbu Nowhere to Go. Zároveň je aj autorom textu, z ktorého cítíť jeho typický rukopis. Existencia priveľkého množstva rozptýlení vyvoláva hnev, proti ktorému sa Molko snaží v pesničke bojovať. "Hnev je láska," opakuje v nej. Je zaujímavé vnímať známy rukopis a charakterstický hlas v obklopení tanečnej hudby. Znie to ako Placebo v netypickom tranceovom prostredí.

Popri týchto dvoch menách natrafíme v skladbách aj na Nathana Nicholsona, britskú indie rockovú skupinu Circa Waves a speváčku Juliu Church. Speváčkin hlas sa objavuje aj v pesničke Slipstream, ktorá bola napísaná a produkovaná Nicholsonom. Všetci cítili, že skladba "potrebuje speváčku a Juliin veľmi zvláštny, nervózny hlas sa pre nás stal tým pravým. Slipstream má melancholický pocit, nutkanie, že niečo chcete, ale nemôžete to dosiahnuť. Krása Juliiných vokálov a Nathanov písanie piesní s našimi zvukovými plochami zachytáva tento moment," uvádza vydavateľstvo Pias Électronique v oficiálnej správe.

Tinlicker je holandská elektronická skupina z Utrechtu založená v roku 2012. Na počiatku bol sólový projekt Michu Heyboera a až v roku 2014 sa k nemu pridal Jordi van Achthoven. Obaja boli inšpirovaní umelcami ako Paul Kalkbrenner, Trentemøller a Moderat.

Tracklist albumu Cold Enough For Snow:

 1. Glasshouse (feat. Julia Church)
 2. Staring Down Sunset (feat. Nathan Nicholson)
 3. Nothing to Lose (feat. Circa Waves)
 4. Blowfish
 5. This Life (feat. Tom Smith)
 6. Slipstream (feat. Julia Church)
 7. Who I’m Not (feat. Cloves)
 8. Revolution
 9. Crossroads (feat. Nathan Nicholson)
 10. In Your Eyes
 11. Nowhere To Go (feat. Brian Molko)
 12. Strawberry (feat. Nathan Nicholson & Metropole Orkest)
 13. Pretender

Text: Hudba.sk (zdroj: Pias.com)