Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Art In Park ponúkne filmové novinky, koncerty aj divadlá pre deti

Festival Art In Park ponúkne filmové novinky, koncerty aj divadlá pre deti

19.08.2020 - 08:00 | redakcia

Billy Barman, Ultrazvuk, Walter Schnitzelsson či Luvver sú hudobnými lákadlami tohtoročného vydania festivalu Art In Park, ktorý sa každoročne koná v krásnom prostredí Kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. Okrem koncertov sa však môžete tešiť aj na pestrý výber filmov premietaných vonku pod hviezdami, divadelné predstavenia a množstvo sprievodných aktivít.


Festival Art In Park prinesie aj tento rok do Kúpeľného parku Trenčianskych Teplíc filmy, hudbu, divadlo, výtvarné umenie a sprievodný program pre deti aj dospelých. Uskutoční sa v posledný prázdninový víkend - od 28. do 30. augusta. "Napriek tohtoročnej situácii si veľmi vážime, že sme dostali možnosť piaty ročník festivalu zorganizovať. Pre návštevníkov sme pripravili jeden z najlepších festivalových programov a tešíme sa, ako si ho spoločne vychutnáme. Festival prebieha v súlade s aktuálnymi nariadeniami a s dodržiavaním potrebných opatrení," uvádzajú organizátori.

Ocenené filmové novinky

K festivalovej atmosfére v Trenčianskych Tepliciach vždy patrili najlepšie české a slovenské filmy premietané v open-air kine pod hviezdami a v kine Prameň. Zoznam tohtoročných domácich noviniek začína dvojicou úspešných dokumentov - V sieti o nástrahách sociálnych sietí a Meky o legendárnom hudobníkovi Mirovi Žbirkovi. Na vonkajšom plátne budú premietané aj úplné novinky, ktoré len teraz prišli do slovenských kín - hraný celovečerný film Slávka Horáka Havel, mapujúci disidentské obdobie prvého porevolučného československého prezidenta a film Agnieszky Holland Šarlatán o liečiteľovi Jánovi Mikolášekovi, ktorý mal premiéru na tohtoročnom festivale Berlinale. 

Okrem nich sa môžete sa tešiť na film Proxima, vybraný aj na festival v Karlových Varoch a ocenený na IFF Toronto, francúzsky film Bedári (cena poroty Cannes, cena európskej akadémie a 4 ocenenia César). Z filmov ocenených tohtoročnými Oscarmi uvidia diváci kórejský film Parazit a bravúrny herecký výkon Renée Zellweger v úlohe jednej z najväčších hollywoodskych legiend všetkých čias Judy Garland vo filme Judy. Aktuálnu európsku kinematografiu bude reprezentovať rumunský film nominovaný na Zlatú palmu v Cannes La Gomera a neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej v britskom filme Radioactive. Pre najmenších divákov je pripravený slovenský animák Websterovci 2.

Koncerty, divadlá pre deti aj park market

V trojdňovom festivalovom programe si prídu na svoje aj fanúšikovia slovenskej hudobnej scény. Na návštevníkov čaká koncert kapely Billy Barman, ktorá je rekordérom počte ocenení Radio_Head Awards. Predstavia sa tiež Vec a Tono S. v ich spoločnom projekte pod názvom Ultrazvuk, ďalej slovenská kapela s germánskym názvom, anglickými textami a svetovou muzikou Walter Schnitzelsson a cry-dance/post-popové trio Luvver.

Ani tento rok nebude chýbať obľúbená silent disco, na ktorej zahrajú DJ Bobsan a DJ Sven.  Okrem nich sa na festivale predstavia aj dídžeji Stanley White, RitchArt, SouTHboy a Cimy. Pre detského diváka sú pripravené divadelné predstavenia Ahoj, pán Sova (Divadlo SpozaVoza) a O kocúrovi a pyšnej hviezde (Divadlo zo šuflíka). Komik Pavol Seriš tento rok prichádza s komediálnou stand-up show Autor. Nebude chýbať víkedový park market, detská kreatívna zóna, Hangár zábavná zóna a inštalácie slovenských výtvarných umelcov pod vedením Milana Stanca.

Tak ako doteraz, aj piaty ročník festivalu Art In Park (28. - 30. 8., Kúpeľný park Trenčianske Teplice) je pre všetkých návštevníkov parku zdarma. Vstupenky na premietania filmov v kine Prameň je možné zakúpiť si počas festivalu priamo v kine. Kompletný program a všetky ˇ dalšie podrobnosti o festivale nájdete na oficiálnej stránke www.artinpark.sk a na Facebooku.

Redakciu Hudba.sk za organizátorov festivalu informovala Zuzana Bulková z agentúry SpicyBrown. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti