Spoluzakladateľ britských rockových veteránov Genesis oznámil po sérii singlov, vydávaných počas tohto roka, dátum vydania dlhoočakávaného sólového albumu. Nahrávka s názvom I/O uzrie svetlo sveta 1. decembra.

Prvú sólovú pieseň od roku 2016 zverejnil Peter Gabriel v januári. Išlo o singel Panopticom. Následne pokračoval vo zverejňovaní singlov z pripravovaného albumu vždy, keď bol spln Mesiaca.  

"Po vydávaní nahrávok pri splne Mesiaca som veľmi šťastný, že vidím všetky tieto nové piesne opäť spolu na jednej lodi I/O a sú pripravené na cestu do sveta," povedal hudobník o svojom novom albume, na ktorom vraj pracuje priebežne už dvadsať rokov. Je to jeho prvý album s novým materiálom od vydania albumu Up z roku 2002.

Opakujúcim sa motívom albumu je naše spojenie so svetom okolo nás, ale aj plynúci čas, smrteľnosť a smútok, popri témach ako nespravodlivosť a korene terorizmu. "Nálada nie je nikdy skľúčená. I/O je hudobne dobrodružný, často radostný a v konečnom dôsledku plný nádeje, zavŕšený strhujúco optimistickou záverečnou skladbou Live and Let Live," prezráda o albume popis na spevákovom Youtube kanáli.

V dvanástich skladbách sa po boku Petra Gabriela striedali hudobníci z jeho dôverného okruhu spolupracovníkov – gitarista David Rhodes, basgitarista Tony Levin a bubeník Manu Katché. Viaceré skladby "nesú odtlačky prstov" Briana Ena.

Tracklist albumu I/O:

 1. Panopticom
 2. The Court
 3. Playing for Time
 4. i/o
 5. Four Kinds of Horses
 6. Road to Joy
 7. So Much
 8. Olive Tree
 9. Love Can Heal
 10. This is Home
 11. And Still
 12. Live and Let Live

 

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)