Hlavná stránka

>

Správy

>

The Ills odmenia fanúšikov personalizovanými koledami. A budú aj spievať

The Ills odmenia fanúšikov personalizovanými koledami. A budú aj spievať

19.12.2018 - 10:00 | redakcia

Pre fanúšikov, ktorí si stiahnu digitálnu verziu albumu skupiny The Ills, pripravili členovia kapely špeciálny darček v podobe personalizovaných vianočných kolied. Bude to tiež výnimočná príležitosť počuť inštrumentálnu kapelu The Ills spievať.


Kvarteto hudobníkov si už po mnohých rozhovoroch zvyklo na otázku, prečo vo svojich skladbách nespievajú. Teraz sa rozhodli všetkých presvedčiť, že to dokážu. Pred vianočnými sviatkami si vymysleli špeciálne darčekové sety, zložené z podpísaných cédečiek či vinylov, tričiek a kariet s venovaním, no k tomu pridali aj skutočne špeciálnu ponuku.

"Je to fakt superšpeciálna akcia - ku každému digitálnemu albumu, ktorý si ľudia stiahnu do piatka 21. decembra, natočíme personalizovanú vianočnú koledu. Pre každého pôjde o svetový unikát," vysvetľuje bubeník Ľuboš Hodás, vyklepávajúc na stole rytmus legendárnych Roľničiek. "Na Štedrý deň dostane každý video priamo do e-mailu."

Nevšedný zážitok pre obe strany

Okrem tradičných podarúnkov tak získajú fanúšikovia skupiny, ktorá sa už intenzívne pripravuje na svoju druhú účasť na prestížnom showcaseovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene, aj exkluzívny darček. Skúšky si v tento predsviatočný čas spríjemnia The Ills nevšedným nácvikom a vymýšľaním unikátnych kolied, ktoré ušijú každému fanúšikovi na mieru.

"Počuť spievať vianočné koledy inštrumentálnu kapelu, ktorá spieva tak maximálne v dodávke počas presúvania sa medzi koncertami, bude isto zážitok, ktorý sa len tak nezopakuje. Nehovoriac o tom, aký zážitok to bude pre nás, keď to budeme nahrávať," teší sa basák skupiny Peter Berák a popri tom si pohmkáva Tichú noc.  


O tom, aké tromfy napokon The Ills z noše svetových aj domácich kolied vytiahnu, premýšľa aj najväčší dodávkový spevák skupiny, gitarista Miro Luky: "Chcem veriť len jednému - že si nekoledujeme o veľkú hanbu!" Jeho gitarový kolega Martin "Iso" Krajčír, ktorý je v tlačových správach najcitovanejším členom skupiny, tentoraz mlčí. Na jeho tvári je cítiť sústredenie - v duchu si totiž už pospevuje svoju obľúbenú vianočnú pieseň...  

Štyri klasické albumy a jedno EP sú k dispozícii na Bandcampe skupiny. Kto chce získať vlastnú koledu, musí si stiahnuť album do polnoci 21. decembra. Vo februári budúceho roka už The Ills plánujú vydať nový album.


Redakciu Hudba.sk informoval Mário Gešvantner z Real Something. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti