Už o pár dní, 22. mája, privíta Bratislava v Tipos aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu ďalšieho velikána hudobnej scény, Roda Stewarta.

Legendárny hudobník je členom Rock'n'rollovej siene slávy, získal množstvo prestížnych hudobných ocenení a vydal desiatky albumov. Jeho single trhali svetové hitparády niekoľko desaťročí. Rod Stewart je aj držiteľom Guinnessovho rekordu, keď na pláži Copacabana odohral živý koncert pre viac ako 3,5 milióna ľudí. To sa už nikomu nepodarilo zopakovať.

79-ročný spevák a skladateľ má stále dostatok energie. Dokazuje to aj nabitým kalendárom aktuálneho turné, v rámci ktorého sa po úspešných koncertoch v Amerike a Ázii so svojou kapelou v máji presunul do Európy. Vstúpil už v Belgicku, Nemecku, Srbsku a Slovinsku, a už 22. mája sa prvýkrát v histórii predstaví aj v Bratislave. Ako sám povedal, fanúšikovia sa môžu tešiť na poriadnu rockovú šou s jeho najväčšími hitmi.

"Uvedomujem si, že už nie som žiadny mladík, no skladanie hudby stále zbožňujem, rovnako ako aj živé vystúpenia. Energiu mi dodáva publikum. Energiu mi dávajú aj moji členovia kapely, sme ako veľká rodina a navzájom sa podporujeme. Aj vďaka nim nebývam pred koncertom nervózny, vždy si všetko naplno užijem," hovorí hviezdny spevák.

Rod Stewart už niekoľkokrát zažil, keď jeho album dosiahol najvyšší stupienok v rebríčku predajnosti. Podľa neho nič neprebije ten pocit, keď sa to stalo prvýkrát. No podarilo sa mu to opäť. Vo februári tohto roka vydal album so swingovými evergreenmi 30. a 40. rokov s názvom Swing Fever. Album nahral spolu s Joolsom Hollandom a celý tím sa modlil, aby po vydaní dosiahli aspoň Top 5. No aj s týmto albumom sa dostal na prvé miesto.

Na koncerte v Bratislave však swingové skladby neodznejú. Pre svojich fanúšikov totiž hudobník poriadnu rockovú šou, plnú najznámejších hitov a spoločného spievania. "Bude to farebná, sexi a veľmi živá show. Na pódiu budeme takmer dve hodiny a určite zahráme všetky skladby, ktoré chcete počuť. A bude toho viac. Mám v pláne vykopnúť do publika niekoľko futbalových lôpt, ktoré podpíšem. Veľmi sa už na toto turné teším," uviedol Stewart.

Zdroj: TASR (Vivien – Zuzana Badinková)