Hlavná stránka

>

Správy

>

Na festivale Tatra Flowers zahrá aj Billy Barman. S dievčatami a potichu

Na festivale Tatra Flowers zahrá aj Billy Barman. S dievčatami a potichu

20.07.2017 - 13:00 | redakcia

Nový hudobný festival Tatra Flowers uzatvára lineup svojho premiérového ročníka ohlásením ďalšieho zaujímavého koncertu. Posledným zverejneným menom je kapela Billy Barman, ktorá predstaví špeciálny program vytvorený špeciálne pre toto nové podujatie, spájajúce kvalitnú domácu hudbu s krásnou scenériou Vysokých Tatier.


Multižánrový festival Tatra Flowers už niekoľko mesiacov postupne odkrýva jedno prekvapenie za druhým. Už dlhšie je známe, že na začiatku septembra na rôznych miestach nášho najvyššieho pohoria vystúpia Jana Kirschner, Peter Lipa, Iva Bittová, Katarína Máliková, Michal Matejčík, Mucha Quartet či Dalibor Karvay. V stredu organizátori oficiálne uzatvorili lineup a zároveň zverejnili kompletný festivalový program, ktorý môžu návštevníci nájsť na webovej stránke festivalu www.tatraflowers.sk.

Posledným veľkým hudobným prekvapením je unikátne vystúpenie skupiny Billy Barman v podobe, v akej ju fanúšikovia ešte nikdy nevideli a nepočuli. Štvorica sa predstaví na Téryho chate v akustickom prevedení, bez použitia akýchkoľvek elektrických nástrojov či aparatúry, a exkluzívne v sprievode piatich vokalistiek zo SĽUKu. Známe i menej známe pesničky Billy Barman v spojení so ženskými hlasmi si budú môcť návštevníci festivalu Tatra Flowers vychutnať zadarmo. Zaujímavosťou je, že v Tatrách, pri Sliezskom dome, sa nakrúcala časť najnovšieho videoklipu skupiny k singlu Len šedá.


Trojhodinový výstup na koncert, aký inde nezažijete

"Keď vznikla myšlienka vytvoriť Tatra Flowers, hneď som mal v hlave umelcov, ktorí mi do programu z rôznych dôvodov sedeli. Teraz máme hotový kompletný zoznam účinkujúcich a ja vidím, že vtedy bola v mojej hlave približne jedna tretina toho, kde sme dnes," hovorí autor a organizátor festivalu František Tököly. "Finálna dramaturgia a tvár festivalu vznikla vďaka veľkej pomoci kolegu Jozefa Murína, ktorý priniesol nový pohľad a novú krv. A taktiež neskoršie pripojenie dnes už nášho dramaturga Pala Hubináka. Práve títo dvaja páni spolu dlhšie niečo varili a chystali, bolo to zahalené malým tajomstvom, ale voňalo to výborne. A keď som cez okno v agentúre videl, ako z našej čerešne oberá čerešne Ďuro Podmanický, pochopil som, že to bude určite niečo výnimočné," dodáva. 

"Týmto koncertom uzatvárame dramaturgiu festivalu pre tento ročník, a zároveň ním festival otvoríme," dodáva šéf produkcie festivalu Jozef Murín. Vystúpenie Barmanov bude výnimočné aj tým, že fanúšikovia budú môcť stáť alebo sedieť v úplnej blízkosti kapely - žiadne zábrany ani pódiá, a tak si budú môcť vychutnať atmosféru, akú zažijú iba na Tatra Flowers. "Veľmi sa teším, že sa kapele Billy Barman páčil nápad zahrať akusticky spolu so speváčkami SĽUKu a to všetko v nadmorskej výške 2015 mnm v nádhernej scenérii Téryho chaty. Bude to unikátny koncert. Známe skladby Billy Barmana zaznejú inak, ako ich fanúšikovia poznajú, trojhodinová túra na Téryho chatu bude teda stáť za to. Už sa teším na samotný výstup členov kapely a horských nosičov, ktorí ponesú hudobné nástroje a možno aj členov kapely," hovorí s úsmevom.

Na koncert sa teší aj frontman kapely Juraj Podmanický: "Sme naozaj radi, že môžeme konečne vymeniť pódium za skalu, mikrobus za palicu a ruksak, technikov za horských nosičov, zvukárov za ozvenu a dať dohromady špeciálne hudobné teleso, postavené na čisto akustických nástrojoch a hlasoch krásnych dievčat zo SĽUKu. K folklóru a horám máme blízko, často nám pomáhajú pri písaní textov. Tatra Flowers je výzva, ktorú radi prijímame. Vidíme sa v piatok 1. septembra na Térynke, priatelia."

Prečítajte si: Hudobný festival v Tatrách? Na niektoré z koncertov si budete musieť vyšľapať

Tatra Flowers - nový slovenský festival

SĽUK sa skloňuje aj v súvislosti s najväčším koncertom Tatra Flowers. V programe s názvom Krížom-krážom sa vo veľkom amfiteátri v doskočisku mostíkov na Štrbskom Plese predstaví aj Jana Kirschner. Budú to dve samostatné vystúpenia, no v niekoľkých piesňach speváčky dôjde aj k unikátnemu spojeniu so SĽUKom.

Práve sobotňajšie popoludnie na Štrbskom Plese je jediným spoplatneným podujatím v rámci celého trojdňového programu festivalu Tatra Flowers. Časť vstupného na dvojkoncert Jany Kirschner a SĽUKu organizátori venujú TANAPu na prácu s deťmi a mládežou. Generálny partner festivalu Slovenská sporiteľňa následne túto sumu zdvojnásobí.  

Premiérové vydanie festivalu Tatra Flowers ponúkne návštevníkom bohatý hudobný i sprievodný nehudobný program. Počas troch festivalových dní - od 1. do 3. septembra - prinesie na ôsmich rôznych miestach vo Vysokých Tatrách približne 30 koncertov, vystúpení a filmových projekcií so zapojením vyše 20 účinkujúcich. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnych stránkach www.tatraflowers.sk a www.facebook.com/tatraflowers.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti