Hlavná stránka

>

Správy

>

Odkaz Davea Grohla pre hudobníkov: Kašlite na Spotify, hrajte koncerty

Odkaz Davea Grohla pre hudobníkov: Kašlite na Spotify, hrajte koncerty

15.11.2014 - 13:30 | redakcia

Streamovacia služba Spotify sa opäť stala predmetom debát po tom, čo sa Taylor Swift rozhodla stiahnuť z nej svoj kompletný hudobný katalóg. Dôvodom boli finančné nezrovnalosti, keď speváčka uviedla, že dostala od spoločnosti 500-tisíc dolárov za domáce streamovanie, zatiaľ čo Spotify tvrdí, že to bolo 6 miliónov. Dave Grohl však ponúka iný uhol pohľadu.


Na problematickú finančnú politiku streamovacích služieb, ktoré sa nesprávajú férovo k autorom hudby, upozornili už viacerí umelci Thom Yorke z Radiohead, David Byrne či Pink Floyd. Dave Grohl z Foo Fighters má na to však úplne iný pohľad a v rozhovore pre Digital Spy uviedol, že viditeľnosť získaná prostredníctvom Spotify prevažuje nad finančnou stránkou. 

Daj ľuďom hudbu a koncertuj

"Mňa osobne to absolútne nezaujíma. Ale to je môj prípad, pretože budeme hrať dve noci vo Wembley budúce leto. Chcem, aby ľudia počúvali našu hudbu a nestarám sa o to, či zaplatíš dolár alebo 20 dolárov, len počúvaj našu hudbu," rozhovoril sa Grohl. "Ale rozumiem iným ľuďom, ktorí voči tomu namietali," priznal hudobník a kolegom posiela jasný odkaz: "Chceš, aby ľudia počúvali tvoju hudbu? Daj im ju a potom choď hrať koncerty. Páči sa im tvoja hudba? Tak prídu sa pozrieť na tvoj koncert. Pre mňa je to jednoduché a myslím, že to takto funguje."

Dave Grohl pritom spomína na začiatky, keď boli mladou skutočne "hlučnou, mizernou punkovou kapelou". "Nebola žiadna kariéra a milovali sme to a ludia milovali, že sa na nás môžu prísť pozrieť a táto zásielka prebehla tvárou v tvár a osobne. To bolo to, čo ľudí naozaj vzrušilo. Dnes sa zameriavame príliš na technológie a na tom v skutočnosti nezáleží."


Autor: Marína Valentovičová (zdroj: consequenceofsound.net)
Foto: Amy Harris/Invision/AP


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti