Po úspešnom debute Alive a energickom singli Just another dream prichádza pätnásťročná speváčka Anika Iris so sviežim, letným songom Beauty´s there. Aj v tomto prípade je autorkou hudby aj textu.


Začiatkom roka 2022 dala teenagerka dokopy živú kapelu. "Bubeníka Patrika Horňáčka mi len tak náhodou poradil môj dobrý kamarát. S Paťom sme ako duo odohrali niekoľko našich prvých klubových koncertov. Basgitarista Miroslav Tall sa nám ozval cez inzerát na bazoši a nakoniec gitaristu Samuela Vargu, ako ináč, cez sociálne siete," s úsmevom opisuje ich nájdenie sa mladá speváčka.

Všetci títo "násťroční" muzikanti sa podieľali aj na nahrávke aktuálneho singla. "Song nám produkoval náš obľúbený Adrián Líška, s ktorým som začala spoluprácu už na svojom debute," upresňuje Anika. Hudobné podklady, vrátane bicích, gitár a bassgitary nahrala kapela vo vlastnom štúdiu Runner, spevy, vokály a mixáž sa realizovali u producenta Adriána. O mastering sa postaral Miroslav Chyška.


Videoklip sa nakrúcal na chate na Záhorí. "S kameramanom Patrikom Vrzalom a režisérom Šimonom Tomášikom sme si všetci nakrúcanie na chate bez vody, elektriny a mobilného signálu veľmi užívali a myslím, že klip svojou veselou, nestrojenou náladou vhodne podporil charakter skladby," upresňuje podrobnosti basgitarista Miro.

Okrem prác na aktuálnom singli dala Anika Iris s kapelou dokopy 90-minútový koncertný program, s ktorým už úspešne vystúpili v Nemecku, v Čechách a samozrejme na Slovensku a do konca leta ich čaká ešte niekoľko koncertov.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Richard Gužák z agentúry Runner.