Hlavná stránka

>

Správy

>

Prvý gitarový Youtuber, ktorý zachránil Bon Jovi. Phil X predstavil nový singel

Prvý gitarový Youtuber, ktorý zachránil Bon Jovi. Phil X predstavil nový singel

20.11.2019 - 13:00 | redakcia

V druhej polovici nultých rokov sa stal prvým gitarovým Youtuberom a o niekoľko rokov neskôr nahradil Richieho Samboru v slávnej kapele Bon Jovi. To už mal za sebou spoluprácu s takými menami jako Chris Cornell, Avril Lavigne, Adam Lambert, Kelly Clarkson, Orianthi, Rob Zombie či Alice Cooper.


Reč je o poprednom grécko-kanadskom gitaristovi Theofilosovi Xenidisovi, známym pod pseudonymom Phil X, ktorý aktuálne so svojou kapelou The Drills vydáva EP s názvom Stupid Good Lookings, Vol. 1. Pilotným singlom je skladba No Woman Of Mine, ktorú na konci októbra zverejnil spolu s videoklipom z kalifornského The Atrium Studia, ktorého majiteľom je Tommy Lee.

Spolu s Philom tam skladbu hrajú basgitarista Daniel Spree, za bicími dlhoročná koncertná opora Paula McCartneyho Abe Laboriel Jr. a v prvej slohe je za mikrofónom hosťujúci Dug Pinnick z King's X. Napriek tomu, že skladba je inšpirovaná tým najlepším z klasického archívu rockových nahrávok, znie aktuálne a súčasne. Aj preto sa stali Phil X & The Drills miláčikmi hudobných kritikov v USA.


Phil X si na hudobnej scéne urobil meno ako vyhľadávaný štúdiový muzikant, ktorý spolupracoval s umelcami ako Tommy Lee, Alice Cooper, Orianthi alebo Rob Zombie. Celosvetovú popularitu si v gitarovej komunite získal pred desiatimi rokmi v úlohe jedného z prvých gitarových influencerov, keď na svojom kanáli na Youtube predvádzal historické vintage gitary. Veľký zlom v jeho kariére prišiel roku 2011, kedy najskôr len dočasne nahradil Richieho Samboru v skupine Bon Jovi. O dva roky neskôr sa stal stálym koncertným členom kapely a v roku 2016 ho oficiálne prijali do svojej zostavy.

Po odchode Samboru v roku 2013 kapelu doslova zachránil. "Na turné Because We Can, ktoré sa neskôr premenovalo na Because We Did, sa vďaka tomu Richieho odchod nijako nepodpísal. Phil hral od srdca a s chuťou. Stačí sa pozrieť na jeho úsmev od ucha k uchu počas vystúpení," popisule v monografii Bon Jovi autor a novinár Bryan Reesman.

Sám Phil X spomína, že informácia o nástupe do rozbehnutého vlaku s Bon Jovi ho zastihla behom nakupovania. "Zistil som, že mám hodinu na to, aby som sa zbalil, nastúpil do lietadla a odletel do Calgary v Kanade, kde ten večer bolo vystúpenie. Skladby som si musel oživiť po ceste," hovorí s úsmevom.

Phil X nedávno pricestoval do Európy, aby svoj vlastný hudobný projekt predstavil na stretnutiach s novinármi v rôznych krajinách, pričom nevynechal ani Bratislavu. Už čoskoro vám prinesieme zaujímavý rozhovor, ktorý s ním pripravila Andrea Fedorovičová.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti