Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name zaspievali duet s Karlom Gottom pred vypredanou O2 Arénou

No Name zaspievali duet s Karlom Gottom pred vypredanou O2 Arénou

20.12.2017 - 14:00 | redakcia

Skvelá atmosféra a 17-tisíc ľudí v hľadisku. Tak to vyzeralo v sobotu 16. decembra počas premiéry duetu Karla Gotta a No Name s názvom Kto dokáže. Odohrala sa počas podujatia Český mejdan s rádiom Impuls v pražskej O2 aréne, kde vystúpili aj ďalšie hviezdy českej populárnej hudby. Košičania ako najúspešnejšia slovenská kapela v Česku nemohli chýbať.


Skupina No Name už pozná O2 Arénu dôverne, prvý koncert tu odohrala už v roku 2006 a odvtedy tam na rôznych akciách vystupuje pravidelne. Duet s Karlom Gottom však mal jedinečnú príchuť, veď koncertná premiéra novej skladby pred vypredaným hľadiskom v jednej z najväčších hál strednej Európy sa nedeje každý deň.

"Pred vystúpením sme si s Karlom a Zolim v zákulisí povedali, že si ideme doslova po odmenu. S týmto pocitom sme si vystúpenie totálne užili. Boli sme v tranze a v očakávaní. Je pravda, že sme sa za posledný rok v zostave Karel, Zoli a ja, hlavne veľa nasmiali, počas korepetícií, v štúdiu pri nahrávaní, pri debate a filozofovaní nad všetkým možným," hovorí líder No Name Igor Timko, ktorý skladbu Kto dokáže pôvodne zložil pri príležitosti 90. výročia rádiového vysielania na Slovensku.

"Karel nás v roku 2014 oslovil s tým, že by rád mal vo svojom repertoári nejakú pieseň z dielne No Name. Tak sme si sľúbili, že ak vznikne pieseň hodná nášho spojenia, že to spolu dáme. Ak nie, nebudeme to siliť. Dva roky na to vznikla Kto dokáže pre Slovenský rozhlas. Tak som Karlovi zavolal s tým, že máme pieseň, ktorá stojí za to, aby si ju vypočul. Prijal nás u seba na Bertramce, vypočul si ju a vyhlásil: Chci v tom spívat!" spomína si Igor Timko. "Povedal som si, toto nesmieš prepásť a nechať si ujsť spoluprácu s No Name. Kedy inokedy sa ti podobná príležitosť ešte naskytne," dopĺňa Karel Gott.


Duet nájdu fanúšikovia aj v novom boxe kompletnej diskografie skupiny, a to vo všetkých troch verziách, v ktorých bola skladba vydaná - rádiovej, šansónovej aj inštrumentálnej. Celý 12-diskový komplet s názvom No Name 1998 - 2018 obsahuje všetky radové albumy a najvýznamnejšie DVDčka skupiny, konkrétne DVD z O2 Arény 2006 a tiež DVD a audio záznam z narodeninového koncertu z pražského Fóra Karlín, kde No Name nedávno oslávili 20 rokov fungovania kapely.

CD box sa dá kúpiť vo všetkých štandardných kamenných a internetových obchodoch s hudbou. Má minimalistický dizajn a zaujímavú pointu. "Spolupracujeme s Petrom Brutovským. Je to šikovný grafik a dizajnér, ktorého videnie našej hudby sa nám páči. Špecifikum boxu je mozaika, ktorú si zostavíte z dielcov boxu. Všetci šiesti sme na nej zobrazení v portrétnej karikatúre, ktorou nás vyobrazil Štepán Mareš. Je to vtipné, nápadité a originálne zároveň," dopĺňa Igor.

Kapela No Name hrá v zostave Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy. Chalani už chystajú nové skladby a ďalšie prekvapenia. Do nového roku si však dávajú jediné predsavzatie. "Zachovať si prístup k muzike tak, ako to bolo v našich začiatkoch. Vždy sme sa na hudbu pozerali ako na múzu, milenku, nikdy nie z povinnosti. Aj preto si myslím, že sa nám darí," uzatvára Igor Timko.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili

Foto: Aneta Jodar


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti