Hlavná stránka

>

Správy

>

Víkend plný dobrej hudby v Prešove odštartoval

Víkend plný dobrej hudby v Prešove odštartoval

26.06.2009 - 14:31 | Peter Lehotský

Festival venovaný Prešovčanom aj ľuďom z okolia otvorl svoje brány. Bude trvať až do nedele na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove.


Piatková "tanečná revolúcia" prinesie sety v štýle house, techno ale aj drum´n´base a špecialitu Zašo Dance Party so sexi tanečníčkami a neuveriteľným beat boxom v podaní Cajga. Highlightom prvého dňa bude určite hviezdny český DJ Jean Luc.

Ale svojho "ťahúňa" si nebude ľahké vybrať, pretože program prekypuje žiadanými umelcami: IMT Smile, Para, Zuzana Smatanová, Komajota, Tublatanka a pozvanie prijal aj český legendárny spevák Janek Ledecký.

Interpretov bude oveľa viac ako minulý rok a ich presný zoznam je k dispozícii na DobryFestival.sk. Okrem dvoch pódií a tanečného stanu si návštevníci môžu pozrieť Dobré divadlo, Dobrých bojovníkov, Dobrú čajovňu umenia...

"Letné festivaly som navštevoval veľmi rád aj ako návštevník a o to radšej na ne chodím ako účinkujúci. Splnil sa mi tým môj tajný sen", pochválil sa Maťo Husovský z Komajoty, keď sme sa ho pýtali, či na festivaly chodieval aj ako návštevník a ako to vníma dnes, keď je zrazu účinkujúcim na najväčších festivaloch na Slovensku. Komajote sa v Prešove vždy hralo perfektne a chalani sú presvedčení, že to takto bude aj teraz na Delni.

Peter Lipa ochutí Dobrý festival riadnou dávkou blues a ako sám prezradil: "V Prešove vystúpim spolu so saxofonistom Gapom, Bobošom Procházkom a jeho kapelou. V tomto zložení sme v Prešove ešte nehrali. Verím, že sa priaznivci tejto muziky na nás prídu pozrieť, a že ich naše blues uspokojí."

Skupina Tublatanka sa veľmi teší na svojich priaznivcov na Dobrom festivale, pretože na východe má najviac fanúšikov. "Koncert v Prešove má pre nás veľký význam a to z dvoch dôvodov. Minulý rok sme sa tohto festivalu nezúčastnili kvôli mojim zdravotným problémom a navyše sme tento rok v Prešove nevystúpili. O to s väčšou radosťou oslávime s našimi východoslovenskými fanúšikmi 25. výročie fungovania kapely na slovenskej hudobnej scéne," prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Zuzana Smatanová sa na Dobrý festival veľmi teší, keďže už hrala na jeho nultom ročníku. "Festival je v krásnom prostredí a verím, že sa zopakuje atmosféra, na ktorú sa pamätám. Určite si pôjdem pozrieť Komajotu a Petra Lipu, pretože sa mi ich hudba páči," prezradila Zuzana, ktorá momentálne pracuje na svojom dvojalbume.

Zdroj: Edo Kopček, spoluorganizátor festivalu


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti