Hlavná stránka

>

Správy

>

Kvety Nikotínu sa hlásia s novým albumom Staré divné kusy

Kvety Nikotínu sa hlásia s novým albumom Staré divné kusy

25.11.2010 - 14:04 | redakcia

Alternatívna formácia Kvety Nikotínu, ktorá debutovala pred trinástimi rokmi albumom Ičnisinči, dokončila to, čo už niekoľko mesiacov avizovala a pripravila pre svojich fanúšikov na záver roka ďalšiu, v poradí už siedmu štúdiovú nahrávku. Album deviatich melancholických smutno-veselých nápevov vyšiel v októbri a dostal názov Staré divné kusy. Následne si prvých sto šťastlivcov mohlo stiahnuť album zdarma z oficiálnej stránky kapely.


Platňa nie je tradičným rádovým albumom, je to súbor raritných, doteraz nevydaných piesní z rokov 1997 až 2007, ktoré kapela považovala za "natoľko kvalitné, že by ich bola škoda nevydať na oficiálnom cédečku".

Súčasťou platne je aj bonusové CD OzzyKN a Kvety Nikotínu sú mŕtvi s remixami pesničiek z rokov 2007-2009 od OzzyKN.

Album vznikal počas celého roka 2010 vo vlastnom štúdiu Kvetov Nikotínu v Komárne a všetky skladby boli nanovo zaranžované. Platňu nahrávalo okrem tradičnej trojice Ondrej Bagin (gitara, spev), Peter Soós (klávesy) a Gabriel Szalai (bicie) viacero hostí vrátane až piatich basgitaristov. Z jedného z nich (Michal Vincze) sa nakoniec vykľul štvrtý člen Kvetov Nikotínu, ktorý s kapelou aktuálne hrá na jesennom turné propagujúcom nový album.

Veľký počet hudobníkov podieľajúcich sa na nahrávaní vysvetľuje Ondrej Bagin: "V období, z ktorého sme piesne vyberali, sa vystriedalo v Kvetoch Nikotínu až desať hudobníkov. Iba my traja sme boli stabilne v zostave kapely, od roku 2003 v trojici až doteraz. Preto bolo niekedy náročné toho-ktorého hudobníka nahradiť a nahradiť jeho party v jednotlivých piesňach."

Niektoré skladby albumu boli nahrávané v "pôvodnom znení" a ich štruktúra sa zásadným spôsobom nemenila (Rádio hrá, Závoj, Mráz), no väčšina vecí bola prerobená do novej podoby (Že si už taký bol, Defibrilácia, Všetci spolu, Vlak, Chvíľami keď som napätý). Ondrej k tomu dodáva: "Piesne, ktoré sme prerábali do nového šatu, predznamenávajú znenie už pripravovaného ďalšieho rádového albumu. Práve pri týchto piesňach sme skúšali postupy, ktoré chceme v budúcnosti častejšie používať.K albumu Staré divné kusy práve prebieha turné, v rámci ktorého ešte Kvety Nikotínu zavítajú do Humenného (26.11., Nostalgia Music Pub), Prešova (27.11., Christiania) a Dunajskej Stredy (18.12., NFG Klub).

Ďalšie ukážky z albumu - Vlak, Rádio hrá, Že si už taký bol, Všetci spolu.

Viac informácií nájdete na www.kvetynikotinu.com.

--
Autor a foto: Juraj Cagáň
Video: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti