Nemecká deathcore formácia We Butter The Bread With Butter (WBTBWB) sa 28. januára predstaví v žilinskom klube Boonker a o deň neskôr v banskobystrickom Tirish pube. Na oboch koncertoch vystúpia spolu s nimi aj Žilinčania Sanatorium a česká kapela Smashed Face, plus lokálne supporty.

Kapela WBTBWB vznikla začiatkom roku 2007 v Lübbene, povôdne ako dvojica, ktorá parodovala nemecké riekanky pre deti do svojského poňatia, čerpajúceho z deathcoru a slam death metalu. Ako svoju inšpiráciu označovali kapely ako Waking The Cadaver, Job For a Cowboy, Devourment a Suicide Silence. Svoj štýl svojsky označili ako buttercore a napriek tomu, že celý projekt mysleli zo začiatku zo srandy, podarilo sa im zaujať mladú generáciu v Nemecku. Duo bolo nútené zohnať ďalších členov kapely a pokúsiť sa aj o koncertné prevedenie svojich songov.

Podarilo sa a WBTBWB odohrali v roku 2008 pár akcií s obrovským úspechom, čo viedlo k podpísaniu zmluvy s Imperial Clothing a tlačeniu originálnych kolekcií tričiek, ktoré ešte viac zvýšili popularitou zoskupenia. Na konte majú zatiaľ dva štúdiové albumy, ktoré sa predávajú ako "chlieb natretý s maslom", a v minulom roku sa im podarilo preraziť aj na mainstreamové festivaly ako sú Summer Breeze alebo With Full Force.

Deathcore Apocalypse V.
28. január od 19:00 - Žilina, Boonker
We Butter The Bread With Butter, Sanatorium, Smashed Face
+ lokálny support: Death by Rachmaninov, Princess Knocked Out The Gardener
Vstupenky:
10€ v predpredaji (Ticketportal)
12€ na mieste

Breekachu Party
29. január od 19:00 - Banská Bystrica, Tirish
We Butter The Bread With Butter, Sanatorium, Smashed Face
+ lokálny support: Archa
Vstupenky:
9€ v predpredaji (Ticketportal)
10€ na mieste

--
Zdroj: Emoceans booking
Foto: Myspace.com/wbtbwb