Hlavná stránka

>

Správy

>

Hex ukončil turné v Bratislave, známe hity s ním spievali hostia aj fanúšičky

Hex ukončil turné v Bratislave, známe hity s ním spievali hostia aj fanúšičky

23.04.2018 - 17:00 | redakcia

Koncertom vo vypredanom Majestic Music Clube skončilo vo štvrtok (19.4.) turné Hex feat. Silné reči Tour. Hosťom skupiny Hex na celom turné bol stand-upista Ján Gordulič, ktorý na jej pesničkách vyrastal. Štvoricu muzikantov veľmi dobre pozná, a tak mohol koncert okoreniť rôznymi zážitkami a historkami z histórie kapely.


Najväčší klub v širšom centre Bratislavy už pred začiatkom koncertu praskal vo švíkoch a publikum najskôr pobavil krátky film z histórie kapely zo začiatku 90. rokov. Bol to úsmevný pohľad na štvoricu chalanov s dlhými vlasmi. Hex svoj koncert odštartoval hitovkou Madelaine, po nej prišli aj Beh, Každý deň je nedeľa, či Ty a ja, pri ktorej sa na pódiu pridal ku kapele Lasky zo skupiny Para.

Nasledovali ďalšie hity Tam kde slnko spí, Indiánske leto alebo Som on (Snežný pluh). Pri pesničke Maťo a Linda pozval Yxo na pódium päť mladých fanúšičiek, ktoré si s kapelou zaspievali. Ďalšími hitmi boli Život, V piatok podvečer a Keď sme sami. Okrem overených hitov prišlo aj na nové skladby z aktuálneho albumu Tebe, ktorý vyšiel v novembri minulého roka, pričom v marci sa dočkal aj svojej vinylovej verzie. Do playlistu z neho kapela zaradila päť piesní - DievčatáNezaspímĽahký songSrdce a Náš deň je noc

Oddané publikum odspievalo spolu s kapelou takmer celý koncert. Výkon publika kapela odmenila prídavkom v podobe hitu Nikdy nebolo lepšie či skladbou Oteckovia z rovnomenného televízneho seriálu, keď sa k muzikantom pridal aj jeden z protagonistov seriálu Vladimír Kobielsky.


Pesničku Vetroň zase spolu s kapelou odspieval Ján Gordulič. Ten však koncert ozvláštnil najmä svojimi stand-up comedy vstupmi, v rámci ktorých prezradil o kapele rôzne pikošky. "Sme radi, že nás fanúšikovia vnímajú ako normálnych chalanov. A prvýkrát mohli prostredníctvom videí a rozhovorov na koncertoch nazrieť aj do nášho súkromia. Jánovi Gorduličovi sme prezradili na seba rôzne vtipné príhody, o škole, o brigádach, skrátka také, ktoré o nás nikto netušil," smeje sa Tomáš "Yxo" Dohňanský.

"Je to super. My chodíme so Silnými rečami v oveľa menšej zostave, takže som sa teraz cítil ako rocková hviezda. Technika, zvuk, viac fanúšikov. Zaspieval som si s chalanmi pesničku Vetroň a ľudia si myslia, že zo srandy falošne. Ale ja ju naozaj spievam falošne, aj keď by som chcel nefalošne. Tak aby všetci vedeli..." dodal s úsmevom Gordulič.

Ján Gordulič, Hex v MMC, 19.4.2018Ján Gordulič, koncert Hexu v MMC (foto: Stano Klačanský) - viac fotografií

Yxo celé turné hodnotí veľmi pozitívne: "Zažili sme niečo nové a sme radi, že sme fanúšikom priniesli novú tvár Hexu. Po dvoch akustických turné sme sa predviedli s elektrickými gitarami, s bubnami, so svojimi svetlami, projekciou a skvelým zvukom. Turné bolo fantastické po všetkých stránkach. Ľudia sa smiali a dali nám obrovskú energiu, tešíme sa, že sa im to páčilo. Bolo to totiž iné, ako nás poznajú z letných festivalov."

Spokojný je aj spevák, skladateľ a producent Peter "Ďuďo" Dudák: "Som veľmi šťastný, že som absolvoval toto turné. Bol to taký experiment a myslím si, že nám to s Janom Gorduličom dokonale vyšlo. Bol to mix dvoch rôznych vecí, ktoré spolu ešte nikto nespojil. Turné bolo iné, veľmi sa nám to páčilo. A myslím si, že aj fanúšikom. Napríklad zistili sme, že Jano Gordulič veľmi rád spieva, tak si s nami zaspieval na každom koncerte minimálne jednu pesničku."

Hexáci síce koncertom v MMC ukončili Hex feat. Silné reči Tour, no fanúšikovia ich môžu najbližšie vidieť už 6. mája na Bratislavskom majálese 2018.

Zdroj: TASR + NK Factory (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/HEXOFFICIAL (titulná fotografia), Stano Klačanský (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti