Za posledných päť rokov hrala skupina IMT Smile v Banskej Štiavnici až 17 koncertov, na ktoré prišlo spolu 15-tisíc ľudí. Na tento rok si tam kapela naplánovala ďalších päť koncertov a všetky sú už vypredané. Ten prvý odohrá už v sobotu 25. mája.

Práve z koncertov v štiavnickom amfiteátri v roku 2023 vznikla nahrávka IMT Smile – Banská Štiavnica Live. Koncert vychádza digitálne, ale aj v podobe knihy s CD, ktorá obsahuje aj 90 fotiek z koncertov skupiny. O fotky sa postaral Peter Ivan spolu s Robom Lukáčom. Nafotili nielen kapelu, ale aj fanúšikov, ktorí sa môžu nájsť na fotkách v knihe.

Album Banská Štiavnica Live prináša trinásť hitov IMT Smile ako Opri sa o mňa, Ľudia nie sú zlí, Exotika alebo Cesty II. triedy. Skupina ho nahrala v zložení: Ivan Tásler, Miro Tásler, Ivan  Kormaňák, Mário "Gapa" Garbera, Pavol Jeňo, Martin Samuely, Viktor ŠpakRišo Adamík. Koncert nahral Ján Došek a o finálny mix a mastering sa postaral Pavol Jeňo.

IMT Smile - Banská Štiavnica Live, 2024 Zdroj: tracklist albumu

Album oficiálne vyjde v piatok 24. mája a spolu s ním ohlasuje skupina ďalšie dva pridané koncerty v Banskej Štiavnici, a to 2. a 3. augusta

Novinka IMT Smile je ďalším titulom, ktorý vychádza pod novou hudobnou značkou WildRiverMUSIC, ktorý po odchode z Universal Music založil Peter Riava. Vydaním Banská Štiavnica Live tak pokračuje vzájomná, niekoľko desiatok rokov trvajúca spolupráca.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z WildRiverMUSIC. Správu sme upravili.