Hlavná stránka

>

Správy

>

Donďa vás dostane! Orchester Jeana Valjeana debutuje originálnym vyznaním lásky k herečke Dominike Kavaschovej

Donďa vás dostane! Orchester Jeana Valjeana debutuje originálnym vyznaním lásky k herečke Dominike Kavaschovej

21.10.2020 - 15:20 | redakcia

Poznáte Orchester Jeana Valjeana? Slovenská hudobná scéna je bohatšia o unikátny projekt, ktorý založili herci. Už o pár dní vydajú debutový album, ktorý predznamenáva mimoriadne zábavný, odľahčený a sexi singel Donďa. Je venovaný krásnej herečke Dominike Kavaschovej, ktorá je partnerkou lídra skupiny, herca Daniela Fischera.


Základ pesničky vznikol ešte v čase, keď líder kapely, herec a hudobník Daniel Fischer, chodil na Vysokú školu múzických umení a jeho spolužiačkou bola Dominika Kavaschová, ktorú spolužiaci volali Donďa. Aktuálna podoba skladby však vznikla až nedávno s odstupom niekoľkých rokov vďaka spolupráci s hudobným producentom Adamom A. Kurucom. Výsledkom je temperamentná skladba inšpirovaná zvukom 80. rokov s vtipným textom, ktorá je veľmi netypickým, no o to zábavnejším vyznaním lásky.

Vo videoklipe spolu so spievajúcim hercom hviezdi aj samotná múza pesničky Dominika Kavaschová a medzi zamilovanou dvojicou to poriadne iskrí. V čase, kedy pieseň začala vznikať, však ešte spolu nechodili. "Napísal som ju ešte počas štúdia pre moju vtedajšiu kamarátku Dominiku, nič netušiac o nevyspytateľnosti osudu. Nikdy by mi nenapadlo, že po toľkých rokoch budeme nakoniec s Dominikou spolu. Skladba Donďa mala pôvodne inú podobu, ale nahrávka z tohto obdobia sa zvukovo a produkčne nikdy nedoklepla do finálnej podoby," prezrádza Daniel Fischer.


"Chcel som skladbu v prvom rade dokončiť, lebo som ju chcel dať Dominike ako darček k narodeninám a pieseň pustiť von až časom, po prvom albume. Všetko je však nakoniec úplne inak. Nápadom urobiť skladbu v duchu 80. rokov som si na začiatku až taký istý nebol. Po dokončení sa však ukázalo, že to pre skladbu bola najlepšia možná cesta," dodáva Fischer.

Dominika Kavaschová, ktorá sa počas pandémie tiež naplno ponorila do hudby vďaka projektu Morena s Andreou Bučko, okrem účinkovania v klipe prispela do skladby i zopár tónmi. Časť improvizovaného vokálu, ktorý Daniel spieva v strede skladby, totiž obsahuje melódiu, ktorú Dominika zložila a hrávala na klavíri počas štúdií.

"Nikdy pre mňa nebolo otázkou prečo a či podporiť túto kapelu. Popravde som na to čakala roky, od prvého koncertu, keď som Orchester Jeana Valjeana videla prvýkrát hrať naživo na našej beánii. Bola som nadšená z ich energie, radosti, textov, hravosti a chuti úprimne nás baviť a roztancovať dav. Mám niekoľko obľúbených piesní, ale samozrejme pieseň Donďa, ktorá je venovaná mne, je moja najobľúbenejšia. Každú ženu poteší, keď o nej muž zloží zamilovanú pieseň. Cíti sa potom výnimočne," uzavrela Dominka Kavaschová.

Orchester Jeana Valjeana, 2020Orchester Jeana Valjeana (foto: Stana Topoľská)

Hoci Donďa je pre Orchester Jeana Valjeana (OJV) prvou oficiálne vydanou skladbou s videoklipom, história tohto projektu siaha až do roku 2006. Založil ho Daniel Fischer so spolužiakmi z konzervatória. Kapela pôvodne vznikla ako čisto herecká zostava, no počas rokov sa jej zloženie menilo a dnes ju tvoria traja herci a dvaja hudobníci. 

Členovia skupiny:

Daniel Fischer - gitarista, spevák, autor hudby a väčšiny textov OJV, herec a člen činohry SND
Daniel Žulčák - klávesák a vokalista OJV, člen SKD Martin
Lukáš Dóza - vokál(rap), perkusie OJV, ako herec na voľnej nohe sa pohybuje medzi divadlami LaKomika, Divadlo v podpalubí, SND a Aréna
Vojtech Geleta - bubeník OJV, absolvoval konzervatórium v Bratislave a súkromné hodiny Howarda Curtisa v Grazi, skvelý muzikant
Juraj Varga - basový gitarista OJV, pôsobí aj v kapele Modus

Redakciu Hudba.sk informovala Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti