Hlavná stránka

>

Správy

>

Štefan Štec a jeho Fajta plnia želanie fanúšikov. So svojím turné pokračujú aj na jar

Štefan Štec a jeho Fajta plnia želanie fanúšikov. So svojím turné pokračujú aj na jar

22.01.2020 - 11:00 | redakcia

Štefan Štec koncom minulého roka žal obrovský úspech na pódiách po celom Slovensku. Napriek tomu, že aj s kolegami z kapely Fajta už boli riadne unavení, po pár týždňoch oddychu im koncertovanie chýbalo. Aj preto sa rozhodli vypočuť volanie fanúšikov a so svojím originálnym turné sa za nimi vyberú aj na jar.


Úspešní propagátori folklóru tentoraz trochu obmenia repertoár a zaspievajú najmä skladby z ich najnovšieho albumu Duje Vitor. Ani tentoraz nebudú chýbať atraktívni hostia, ktorí návštevníkov presvedčia, že ľudovky, pop a rock majú k sebe oveľa bližšie, ako by sa mohlo zdať. Turné odštartuje 17. apríla v Martine a zavíta do piatich miest. Lístky na koncerty si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Štefan Štec a jeho Fajta milujú najmä rusínsky folklór, o ktorého kráse sa rozhodli presvedčiť aj zvyšok Slovenska. Zdá sa, že na to idú veľmi dobre. Ich minuloročné turné malo totiž mimoriadny úspech. "Musím povedať, že sa nám hralo všade úžasne. Je pravda, že napríklad v Snine som sa mohol pokojne prihovárať publiku aj po rusínsky a skoro všetky skladby spievali s nami, no napríklad v takom Zvolene, kde sme mali obavy, ako na nás budú reagovať, sme ostali v nemom úžase, keď som mal počas koncertu standing ovation. Nemôžem na to zabudnúť. Naozaj všetky koncerty boli originálne a veľmi vďačné," vraví Štefan Štec.


Pokračovanie s hudobnými hosťami

Fanúšikovia sa dožadovali pokračovania turné, a tak sa sympatický umelec rozhodol vyjsť im v ústrety. Turné pokračuje na jar s trochu obmeneným repertoárom. Nebudú chýbať ani hostia, aj keď Štefan zatiaľ nechce prezradiť, akí. Každopádne, vlani sa spojenie so spevákmi a kapelami populárnej hudby ako Adam Ďurica, Peter Bič Project, či Marián Čekovský osvedčilo.

"Tak ako mne, aj kapele zostali živé pocity a musím povedať, že úspešné koncertovanie je návykové, chýba nám potlesk, energia divákov. To, že sa turné vlani rýchlo vypredalo, nás motivovalo, aby sme dopriali koncert aj tým, ktorí vtedy nezohnali lístky. Na aktuálnych koncertoch v rámci jarnej časti turné zaznejú najmä skladby z nového albumu. Samozrejme, zahráme aj niečo z toho prvého, pretože ľudia si niektoré veľmi obľúbili a tie jednoducho nemôžu chýbať. Takisto si stále pripravujeme aj špeciálne vstupy podľa regiónu, v ktorom účinkujeme. A určite budú aj hostia. Mám rád tieto fúzie žánrov a myslím si, že sa nám to veľmi citlivo podarilo zladiť. Takže hostia budú, no to je ešte v štádiu príprav," dodáva Štefan Štec.

Štefan Štec & Fajta Tour Jar 2020:

17. 4. - Martin
23. 4. - Trenčín
29. 4. - Vranov nad Topľou
2. 5. - Brezno
23. 5. - Stropkov

Vstupenky:  

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Text správy sme upravili.

Foto: Adam Bázlik


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti