Mladá speváčka Sophia Makišová nahrala svoju prvú štúdiovú nahrávku v slovenčine. V spolupráci s producentom a hudobníkom Eugenom Botošom vytvorili skladbu Marína, v ktorej sa nachádzajú texty od slovenského básnika Andreja Sládkoviča.

"Od začiatku mi hudba znela veľmi slovensky a ľudovo a po dlhom premýšľaní, aký text by sa k tomu hodil najviac, som sa inšpirovala slovenskými básňami. A samozrejme, najdlhšia ľúbostná báseň, ktorá je aj zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov, to vyhrala. Prečítala som ju celú a vybrala som z nej najviac hodiace sa strofy. Trochu som ich upravila a do piesne som použila aj dve moje strofy (môj text)," približuje Sophia.

Zvučné meno stojí aj za finálnym mixom a masterom, o ktorý sa postaral niekoľkonásobný víťaz Grammy David Darlington. Ľudovú atmosféru v profesionálnom šate podčiarkol videoklip inšpirovaný filmom Midsommar. Vizuál v podobe dievčat v krojoch, krásnych kvetinových vencov a tanec v kruhu v klipe vznikol v spolupráci s Rouse Media.

Sophia ako multiinštrumentalistka, speváčka a aj herečka momentálne pracuje na ďalších skladbách a videoklipoch, ktoré predstaví už čoskoro.

Informácie a fotografie redackii Hudba.sk poskytla Andrea Rurčina z All about music. Text správy sme upravili.