Hlavná stránka

>

Správy

>

RiverStone vyzývajú fanúšikov: Natočme spolu videoklip

RiverStone vyzývajú fanúšikov: Natočme spolu videoklip

22.04.2020 - 15:00 | redakcia

"Ako málo sa zdá pohnúť sa z miesta, ako ťažko sa kráča, keď nemáš ísť kam," sú slová refrénu skladby Málo od košickej skupiny RiverStone. Práve tento text inšpiroval kapelu k výzve, ktorá aktuálne koluje sociálnymi sieťami.


"Našim prvotným zámerom bolo natočiť úplne štandardný videoklip. Na pieseň Málo sme mali od fanúšikov pozitívne ohlasy už skôr, ešte pred vydaním albumu RiverStone," hovorí spevák kapely Michal Šandor. "Po tom, ako sa skladba začala objavovať v rádiách, nás ľudia svojimi reakciami na ňu potešili ešte viac. Pýtalo si to videoklip. A práve vtedy, keď sme začali riešiť túto otázku, do toho vstúpili prvé karanténne opatrenia."

Aj keď samotný text piesne má pôvodne trochú inú symboliku ako to, že sú ľudia zatvorení doma a nemôžu sa "pohnúť z miesta", prípadne "nemajú ísť kam", prišlo to chlapcom z kapely ako celkom zaujímavý podnet na to, aby zmobilizovali fanúšikov a videoklip vytvorili trochu inak.

"Myslíme si, že tým, ako sa aktuálne život trochu spomalil, má mnoho ľudí viac priestoru venovať sa veciam, ktoré majú radi a na ktoré im možno predtým nezostával čas. Aj keď niektorí z nás to majú skôr opačne," dodáva basgitarista Peter Hajdu, ktorého sa súčasná situácia, ako lekára v nemocnici, dotýka v porovnaní so zvyškom kapely, predsa len trochu inak. Napriek tomu tiež vyzýva fanúšikov, aby sa pridali k výzve a natočili video, ktoré bude jedným z kúskov skladačky videoklipu k skladbe Málo. "Budeme radi, ak sa s nami ľudia podelia o to, čo radi robia a možno niektorí vďaka našej iniciatíve po dlhšej dobe oprášia aj hudobné nástroje, či iné koníčky, ktoré v nich zapália vlnu kreativity."


Vypočujte si skladbu Málo:


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol za kapelu RiverStone Michal Šandor. Viac informácii o kapele nájdete na stránke Riverstone.band.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti