Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Pesnička pre Festík spojila detské hviezdy, napísala ju Sima Martausová

VIDEO: Pesnička pre Festík spojila detské hviezdy, napísala ju Sima Martausová

22.05.2018 - 13:30 | redakcia

Miro Jaroš, Spievankovo, Smejko a Tanculienka, Paci Pac aj Hanička a Murko. Najveselší detský festival Festík spojil hviezdy súčasnej detskej "Youtube generácie" nielen vo svojom programe, ale aj v pesničke, ktorú organizátori zverejnili krátko pred jeho konaním. Autorom skladby však nie je nikto zo spomenutých, ale populárna "dospelácka" speváčka.


Sima Martausová už roky dokazuje, že okrem speváckeho talentu má aj schopnosť tvoriť chytľavé piesne a zmysluplné texty. Napriek tomu tentoraz prekvapila - napísala totiž pesničku pre deti s názvom Pomaľujme svet, ktorá má veľký potenciál stať sa vo svojom segmente hitom. Skladba vznikla na podnet organizátorov festivalu Festík a spievajú ju muzikanti populárni u súčasných detí - Spievankovo, Miro Jaroš, Paci Pac, Smejko a Tanculienka aj bábky Hanička a Murko.

"Nápad zložiť pesničku, ktorú by namiesto mňa spievali interpreti, ktorí sú u detí obľúbení, sa mi hneď zapáčil. Pre Festík som vlastne pôvodne zložila dve piesne. Prvá skladba však bola trošku 'dospeláckejšia', preto som potom zložila ešte jednu, ktorá sa už hodila viac. Keď som študovala na vysokej škole, tak som jeden rok viedla divadelný krúžok pre detičky a vďaka tomu som mala akú takú skúsenosť aj s detskými pesničkami, ktoré sme si tam skladali a spievali," vraví Sima Martausová.

Optimistická a rezká pieseň s jednoduchým popevkom má podľa autorky krásne a dôležité posolstvo. "Pomaľujme svet je myslené tak, že každý jeden človek a každé jedno dieťa je niečím výnimočné a môže svojou troškou prispieť k tomu, aby bol tento svet 'farebnejší' a krajší," vysvetľuje speváčka a skladateľka.
 

Naživo zaznie prvýkrát už tento víkend

Detské hviezdy súčasnosti sa v takejto spolupráci stretli prvýkrát. "O niečo podobné - teda spojenie viacerých interpretov tvoriacich pre deti - sme sa snažil už skôr, ale nepodarilo sa nám to. Myslíme si, že pesnička bude mať u všetkých detí úspech. Predsa vidieť a počuť svojich obľúbených detských interpretov v jednej pesničke je samo o sebe obrovská rarita, ktorá tu ešte nebola," hovorí Adriana Pešinová z dua Paci Pac. "Pesnička od Simy Martausovej sa nám veľmi páči, je krásna a príjemná už na prvé počutie. Radi by sme ju zaradili do nášho koncertného programu. Paci je dokonca veľkou obdivovateľkou Simonky a bola veľmi dojatá, keď sa s ňou mohla osobne stretnúť počas nahrávania," dodáva jej parťák Pac, teda gitarista a spevák Mário Praženec.

Paci už načrtla, že predošlé pokusy o spoluprácu nevyšli, dôvodom je mimoriadna vyťaženosť najznámejších detských spevákov. Festík, kde sa už tento víkend 26. a 27. mája všetci účinkujúci predstavia, bol však tým správnymi impulzom spojiť sily a nájsť si termín na nahrávanie. "Keď ma organizátori Festíka oslovili, moja prvá reakcia bola, že páni a kedy to ja stihnem? Zastihlo ma to totiž akurát uprostred nahrávania tretieho CD-čka pre deti. Potom som si tú pieseň vypočul a zistil som, že ju napísala Simonka Martausová a bol som nadšený! Ja mám totiž Simu veľmi rád a uznávam ju. Pieseň na mňa urobila veľký dojem, začal som teda uvažovať, že si ten čas musím nájsť. Som rád, že organizátori na mňa počkali," prezrádza Miro Jaroš.

"Spoločná pieseň má vždy ambíciu stať sa hitom. Ale detský divák je ten najúprimnejší z divákov, takže až čas ukáže, ako zhodnotí tento spoločný song. S radosťou sme sa k nemu pripojili. Tešíme sa, že môžeme spievať pre deti už 15 rokov a taktiež, že práve v tomto roku môžeme v tejto piesni spojiť naše sily s príjemnými umelcami z našej brandže. Veríme že Festík bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého malého poslucháča," vraví Mária Podhradská, ženská polovička úspešného projektu Spievankovo.

hudobný program najveselšieho festivalu Festík

Festival Festík, o ktorý je už v prvom ročníku obrovský záujem, je unikátne multižánrové podujatie, ktorého hlavnou misiou je ponúknuť zábavu pre celú rodinu. Na ploche 35-tisíc metrov štvorcových Incheba Evency Parku čaká návštevníkov počas dvoch dní nabitý program nielen pre deti všetkých vekových kategórií ale aj pre dospelých. Okrem interpretov pesničky Pomaľujme svet na ňom vystúpi aj Sníček Hugo, Divadlo Haaf, či Šašo Fifo. Deti sa môžu tešiť aj na ďalšie atrakcie ako je premiéra rozprávkového baletu Pinocchio, bungee trampolíny alebo elektroautíčka. Pre rodičov a starých rodičov nebudú chýbať workshopy a semináre, čitáreň, vynikajúce zdravé jedlo a mnoho ďalšieho.

"Na začiatku bola myšlienka spojiť hudobníkov z oblasti tvorby pre deti na jednom mieste a pripraviť nezabudnuteľný festival. Potom nám napadlo, že by stálo za to, aby sme ich spojili aj v jednej pesničke. Nebolo jednoduché celé to skoordinovať, ale myslím, že výsledok stojí za to," uzatvára ambasádora Festíka Katarína Šebestová.

Lístky na prvý ročník rodinného festivalu Festík sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk. Deti do 15 rokov v sprievode rodičov majú vstupné zdarma.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Facebook event

Redakciu Hudba.sk informovala Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti