Hlavná stránka

>

Správy

>

Žákovic Open oslávi dospelosť s Janou Kirschner, Ivanom Mládkom aj Parou

Žákovic Open oslávi dospelosť s Janou Kirschner, Ivanom Mládkom aj Parou

22.05.2018 - 10:00 | redakcia

Je to už osemnásť rokov, čo sa v Trenčianskych Bohuslaviciach usadil festival Žákovic Open. Dosiahol vek dospelosti a jeho oslavou bude samotný festival, ktorý sa koná 20. a 21. júla. Počas dvoch festivalových dní vystúpia Jana Kirschner, Ivan Mládek, Vec s kapelou, Jelen, Para a samozrejme domovská kapela Hex.


Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. Tomáš "Yxo" Dohňanský z Hexu spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti z hudobnej scény a spriatelené kapely. 

"Je to paráda, že akcia, ktorá vznikla úplne nečakane a vlastne náhodou má za sebou už toľko fantastických ročníkov a že sa môžeme tešiť na ten ďalší. Je to kopec spomienok, napríklad aj na prvý stage, ktorý sme mali urobený z dosiek, lešenárskych trubiek a z plachiet z nákladných áut," spomína Yxo, ktorý je rád, že sa im podarilo do Bošáckej doliny priniesť hlavne veľa dobrej hudby. "Proste je to kus nášho života, na ktorý sa každoročne teším," konštatuje organizátor.

Tento rok sa festival Žákovic Open uskutoční 20. a 21. júla. Vstupenky sú od dnes v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Čaro Jany Kirschner a humor Ivana Mládka

18. narodeniny festivalu príde ako jedna z jeho hlavných hviezd osláviť Jana Kirschner, ktorej koncert na Žákovici bude pre ňu jedným z mála letných hraní popri práci na novom albume. Prídu aj hudobní hostia z Českej republiky - Ivan Mládek so svojím Banjo Bandom fanúšikov pobaví aj roztancuje a určite zaspieva aj kultovú skladbu Jožin z Bažin, ktorú na nedávnom pražskom koncerte zahrala aj slávna Metallica. "Som veľmi rád, že opäť po rokoch u nás zahrá Janka Kirschner, ktorú považujem za čarovnú bytosť a jej pesničky mám veľmi rád. Teším sa aj na môjho obľúbenca Ivana Mládka, ktorého milujem od detstva a ktorý vie neskutočne zabaviť," vraví Yxo.

Na Žákovic Open príde predstaviť svoj čerstvý album skupina Para a v sprievode živej kapely vystúpi Vec. Kapela Hex zahrá na svojom domovskom festivale všetky najväčšie hity a predvedie aj zopár piesní z nového albumu Tebe. "Špeciálna radosť prichádza, keď stojím na pódiu ako muzikant. A tento rok to bude až dvakrát. Tradične na koncerte Hexu, ktorý patrí vždy medzi naše najkrajšie letné hrania. A potom opäť oprášime náš vedľajší projekt s legendárnym Slimákom, kapelu Hogo Pogo," teší sa Yxo. 

Návštevníci Žákovic Open sa môžu tešiť aj na vystúpenia kapiel Jelen, Datasystem, Walter Schnitzelsson, Hudba z Marsu, Diego, Bratislavské dievčatá, FishFace, Cpt. SliceFeelme.

Žákovic Open 2017

Podmanivá rodinná atmosféra

Aj tento rok bude zabezpečená kyvadlová doprava zdarma a veľký výber jedál všetkých druhov, rôzne druhy pív a miešané drinky. K skvelej atmosfére prispejú aj osvedčené atrakcie ako chillout zóna, už kultový futbalový turnaj hudobníkov s návštevníkmi a stanová dedinka EXTRA, ktorá je umiestnená hneď vedľa pódia, takže fanúšikovia sú priamo v centre diania.

"Naša chillout zóna sa stala už neodmysliteľnou súčasťou festivalu. Čo je ale úplnou špecialitou, že s príchodom tmy sa mení na miesto, kde svoje diskosety hrajú muzikanti, ktorí účinkujú na festivale alebo sa zastavili ako návštevníci. Je to naozaj všehochuť a tancuje sa až do rána," uzatvára s úsmevom hudobník a organizátor.

Žákovic Open 2018

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk za organizátorov informovala PR manažérka Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili. 


Foto: Pavol Karell


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti