Hlavná stránka

>

Správy

>

Boje na Hrone predvedú vojenskú bitku aj nový program Zuzany Smatanovej

Boje na Hrone predvedú vojenskú bitku aj nový program Zuzany Smatanovej

22.07.2016 - 12:00 | redakcia

Boje na Hrone sú netradičným letným podujatím, ktoré nemá v strednej Európe obdobu! Spája históriu so súčasnosťou a na svoje si prídu nielen nadšenci vojenskej techniky, ale aj kvalitnej hudby. Toho roku rekonštrukcie bojov z druhej svetovej vojny okorení i hudba Zuzany Smatanovej.


"Na festivale Boje na Hrone v Starom Tekove som už hrala a veľmi dobre si pamätám úžasnú atmosféru. Ľudia sa naozaj výborne bavili a aj preto sa teším na tento ročník. Je to pre mňa príležitosť ísť opäť na miesto, kde nám bolo dobre. K môjmu letu patria festivaly a toto je ďalší z nich," vraví s úsmevom Zuzana Smatanová.

Zuzka si plánuje užiť jedinečnosť tohto podujatia so všetkým, čo k tomu patrí. Ako sama vraví, nebola síce v dejepise najlepšia, no vojnové obdobie je pre ňu veľmi zaujímavé. Vždy o ňom rada číta alebo sleduje dokumenty. V Starom Tekove bude mať rekonštrukciu bojov z druhej svetovej vojny "naživo".

"Opäť prídu nadšenci histórie zo Slovenska, ale aj z Česka a ďalších krajín. Predvedú dobové zbrane, techniku a ukážky toho, ako medzi sebou bojovali v tejto lokalite nemeckí a spojeneckí vojaci. Začíname už krátko po 10-tej predpoludním kladením vencov v priestoroch Bažantnice. Na poludnie sme pripravili defilé historickej a súčasnej vojenskej techniky. Hlavná historická ukážka príde na rad o 13:30. Opäť to bude nezabudnuteľný zážitok," sľubuje organizátor podujatia Jozef Hostinský.

Po historickej časti prídu na rad vystúpenia vynikajúcich kapiel. Na netradičnom festivale vystúpi aj Čechomor, Gladiator, Malý Princ, Wasabi cirkus a ďalší umelci. Zuzana Smatanová si pre fanúšikov pripravila čosi, čo ešte nemali možnosť vidieť ani počuť. "Na toto leto mám pripravený opäť nový program. Do playlistu som zaradila starší song Lietajúci Cyprián, pretože si ju ľudia často pýtali. Určite zahráme aj novú pieseň Horou," uzatvára Zuzana Smatanová.

Boje na Hrone sú celodenným podujatím, rozdeleným však na dve samostatné časti - historickú a hudobnú. Na každú z nich si treba kúpiť samostatný lístok. V hudobnom programe vystúpia v sobotu 30. júla okrem spomenutých kapiel aj Tiktaci, Konflikt a Martin Harich. 

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Hudobný program festivalu:

15:00 - Malý Princ
16:00 - Wasabi Cirkus
17:05 - Tiktaci
18:10 - Konflikt
19:30 - Martin Harich
21:15 - Čechomor
22:35 - Zuzana Smatanová
00:00 - Gladiator

Informácie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z Propaganda House. 

Foto: Martin Ferenčík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti